| narutotruefan a întrebat:

sunt intr. o situatie cam complicata si sper ca ma puteti ajuta...deci,prietena mea cea mai buna s. a despartit de iubitul ei acum vreo 5/6 luni si au ramas prieteni, pana la urma; dar inainte de a ramane prieteni eu m.am certat cu el(pe mess), luandu. i apararea prietenei mele si am sfarsit prin a mi da ignor(el mi. a dat mie)! Acum si eu m.am indragostit de el si vroiam sa ma bage in seama asa ca mi-am facut id nou si l.am bagat din nou dar el vorbeste cu mine ca si cum as fi "ultimul om" iar cu prietena mea foarte frumos! am intrebat. o de mai multe ori daca il mai iubeste si mi. a zis ca nu dar mie mi se pare ca da(si ea pe el, si el pe ea)! ce sa fac? il iubesc mult! cum sa ii atrag atentia? si daca va ganditi sa gasesc subiecte comune cu el...nu va mai obositi, avem o gramada de lucruri in comun! si in special muzica! Dar cand vorbesc cu el despre asta vorbeste cu mine de parca nu are nici un chef! Nu stiu ce sa mai fac! ajutati.ma va rog!

3 răspunsuri:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Uite parerea ema e sa il intrebi frumos pe meess ceva in genul ''Te rog frumos acordami macar 2 -3 minute si vb putin cu mine '' si tu atunci o sa ii zici '' de ce vb cu tine asa '' s etc eu iti zic sa fii putin mai cuminte poate nu-i place anumite lucruri la tine cum ar fi cum vorbesti poate ii spui uneori ceva si il faci sa se simta prost incearca sa il citesti! funda? sau cereti scuze daca iai facut ceva!

| SweetCheeks22 a răspuns:

Daca tu crezi ca din comportamentul lor inca se mai iubesc atunci inseamna ca ar trebui sa-l uiti pentru ca isa chiar daca nu iti va spune totusi va fi deranjata de faptul ca esti cu fostul si s'ar putea sa fie mai rece cu tine.iti propun sa vorbesti cu ea si sa iti spuna sincer daca mai simte ceva pentru el. spune-i sa nu te minta.

| Chocolate04 a răspuns:

Sincer nu cred ca e o idee buna sa te combinii cu el parerea mea daca vrei sa fii cu el si sa nu mai ai prietena. Poate chiar daca nu mai tine la el si te vede cu el nu o sa te mai priveasca prietena ta cu o mandrie deosebita ca nu ii cade asa de bine... Si el, el te considera ca pritena prietenei lui si daca parerea mea vroia sa fie cu tine poate sarea pe tine de cand te a vazut cu pretena lui nu astepta sa se desparta de ea sa mai traca 6 lunii si sa se bage in seama cu tine. Asta e cel mai sigur sau daca ii placea de tine nu vb in sila cu tine si nesila cu ea. Putea sa vb cu tine ca o viiitoare prietena /iubita si cu ea ca o fosta iubita, dar se pare ca nu e asa. Sper sa te ajute