| FrozEenSoul a întrebat:

Dau FUNDA! Salut TPU! M-am imprietenit cu o fata daca pot sa zic asa, Adica o cunosteam pe tipa, dar nu vorbeam, ne salutam decat "-buna / -buna". Dar aseara m-a cam luat valul si pe mine si pe ea, dupa ce mi-a facut o urare de la multi ani, am inceput sa vb si pe mess si pe fb. Am inceput sa o cunosc mai bine si sa realizez ca imi cam place tipa. Si din cate vad eu si ei ii cam place de mine... Azi i-am zis daca vrea sa fie cu mine si mi-a zis ca "Hai sa incercam!". Problema este ca maine cand vine de la scoala, trebuie sa ma intalnesc cu ea, (dar ea nu e sigura daca poate ajunge... ) si imi mai spune intr-una ca sa nu imi fac sperante false, adica tine la mine dar nu vrea sa ma raneasca. E genul de fata care se indragosteste repede si uita greu, dar a spus ca, cu mine o sa incerce sa nu mai puna suflet din prima, pentru ca a fost dezamagita de foarte multe ori (si eu sunt la fel si eu ma indragostesc repedesad ). Este posibila o relatie cu ea chiar si cu toate astea? Am inceput sa tin la ea sad

Eu am 16, ea 15.

Eu unul nu prea cred sad si chiar imi pare rau sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Mai bine, ai incredere in ea. Poate chiar incearca sa nu te raneasca, pentru ca se va indragosti de tine la un moment dat... Si ce vei face atunci? O vei implora sa nu te raneasca?
Las-o sa vezi ce face ea, ca poate nu e ca restul tarfelor. Mai ales ca tie iti place de ea.
Bafta si anunta-ma si pe mine ce faci cu ea, ca poate mai ai nevoie de 2-3 sfaturi!

| neutrino a răspuns:

Niciodata nu stii de unde sare iepurele.

| WhiteLover a răspuns:

Da,este posibil, si inca ai mult mai multe sanse sa fie ceva frumos.ii e teama sa mai iubeasca, dar daca tu ii dai motive sa aiba incredere in tine, ii areti ca ti la ea si nu te uiti dupa altele sa vada ca ea e singura speciala, atunci sunt convinsa ca o sa iasa ceva frumos.gandeste-te asa:a fost ranita, si tocmai pentru ca a fost ranita are nevoie de mai multa afectiune si dragoste, sa uite trecutul happy

| Fiona232 a răspuns:

Daca i-ai spune de fata cu ceilalti ca o placi si sa ii amintesti clipele frumoase petrecute cu voi doi. Noroc.