| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita...altaieri seara am avut parte de o intamplare aiurea.SorA prietenului meu i-a zis lui ca eu umblu cu un baiat si cu niste fete noaptea pe str, dar nu e asa cum zice ea.Si ne-am intalnit toti 3, iar el o credea pe ea.Si dupa ce a plecat ea, m-am certat urat cu el, mi-a dat o palmasad, pentru.prima data a dat in mine ca a crezut-o pe ea, si el ma jignea ca a zis ca avea incredere in mine, ca credea ca sunt altfel, ca caut eu noaptea pe strada si cu un baiat, ca cica chiar daca nu am treaba cu un baiat, n-am ce vorbi cu niciunu.Eu plangeam si el tot tipa la mine si a zis ca meritam mai mult de o palma dar cica am noroc ca ma iubeste si ca ii mila de mine, ca de nu, eram in spitalcrying. Si a zis sa mergem la el acs sa vb, pana la urma m-am dus.Acolo el a inceput sa ma sarute, sa imi stearga lacrimile si a zis ca ii pare rau ca a dat in mine si ca m-a jignit dar ca si eu am gresit, a zis ca e gelos pentru ca ma iubeste prea mult. I-am zis ca daca crede asa de mine sa imi dea papucii si a zis ca nu poate ca ma iubeste prea mult si ca nu am cum sa ma despart de el ca e in stare de orice, mai ales daca m-ar fi vazut cu cineva.Nu mai stiu ce sa cred... mi-a cerut iertare si ieri m-a sunat, a vb frumos, dar nu ne-am vz.Am zis ca il iert dar nu pot.Simt o imensa ura pe el ca s-a purtat asa cu mine. Oare mai merita o sansa? Oare sa ma despart de el? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| celmaifrumosdinlistata a răspuns:

Salut. Uite, nu pot spune despre acest tip ca nu te iubeste, nimeni nu poate stii ce este in sufletul lui, nici macar tu care ai ajuns sa-l intuiesti destul de bine (zic eu), dar clar este ca daca intr-adevar te iubeste, iubirea lui pentru tine pare a fi una posesiva, el nu suporta sa te "imparta" cu nimeni, chiar si prietenii cu care se presupune ca ai fi iesit nu au ce cauta in viata ta daca nu ai tangente cu ei(parerea lui), el se crede un fel de "stapan" al tau.Palma aceea ai primit-o din frica lui de a te pierde asta reiese daca pana in momentul actual ti-a demonstrat vreodata prin fapte ca tine la tine, iar daca nu ti-a demonstrat acest lucru prin fapte ci doar prin saruturi si imbratisari, inseamna ca undeva se strecoara o mica obsesie a lui pentru tine. Dupa cum zicea si el, nu poate sta fara tine, iar daca are o relatie cu tine, trebuie sa-i fi un fel de sluga credincioasa.asta este iubirea posesiva. Sfatul meu este ca daca intr-adevar il iubesti si esti dispusa sa-i suporti toanele si violenta, continua-ti relatia cu el, daca nu ai ajuns inca sa-l iubesti, desparte-te de el decat sa te legi la cap; de amenintat te ameninta ca tu sa ramai in continuare cu el insa ai grija, i-a o decizie limpede sa nu-ti para rau mai tarziu! o zi buna si ai grija de tine :*

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Daca ii mai dai o sansa esti proasta! sad
Nu te supara pe mine, te rog frumos dar asta-i adevarul!

| Derye a răspuns:

Uau, ce aberatii aud. :o

Firstly, vorbesti cu el, il intrebi de ce a dat in tine, si vezi daca e sincer (daca baga prea multa vrajeala, e clar ca minte).
Apoi, mergi la sor'sa si o intrebi CALM, daca este 100% sigura ca m'a vazut te'a vazut si lamuresti lucrurile cu ea. Daca nu vrea sa inteleaga o lasi in pace.
Sincer iti spun, ca si eu ti'as fii dat o palma (ma rog, nu cum zice tipul, ca te'ar fi bagat in spital). Stii de ce? Pentru ca in viziunea lui, tu l'ai inselat, pune'te si tu in locul lui.
Daca mai merita o sansa, numai tu stii.

| Derye a răspuns:

@celmaifrumosdinlistata: +1

| BubuLina999 a răspuns:

Nu cred ca merita nici o sansa, odata ce a datat in tine o sa dea si a doaua oara si atria. tu r trebui sa iei atitudine si sa ii spui ce simti cu adevarat. un baiat nu trebuie sa dea in fata indiferent de problema. daca tu chiar il iubesti mai dai o sansa si daca vezi ca nu iti schimba comportamentul da. i papucii.nu mai are rost sa stai cu un asemenea baiat. sper ca te.am ajutat cucces si ai grija de tine si ce faci pwpici**

| ClaraZ a răspuns:

Depinde de tine, de ceea ce simti. Tu trebuie sa te gandesti bine, daca vrei sa ii mai dai o sansa, sa vezi cum se poarta cu tine, sa iti dai seama daca chiar regreta ca a dat in tine.Stiu cum te simti, esti indecisa, se vede ca il iubesti mult, daca nu il iubeai te desparteai de el din clipa in care a dat tine, dar tu ai ales sa te mai gandesti. E normal sa nu sti ce sa faci, cert este ca si el te iubeste, si cum ti-a zis e foarte gelos. A procedat gresit pentru ca nu tea crezut pe tine, sti cum se zice o relatie se bazeaza si pe incredere.Nu te grabi sa iei o decizie foarte repede, pentru ca ar putea fi gresita.Trebuie sa te gandesti cum o sa iti fie mai bine, cu el sau fara el, avand in vedere ca ai acel sentiment de ura, care cred eu ca depinde de el sa te faca sa nu il mai simti.Bafta:*

| Marius_7427 a răspuns:

Salut, parerea mea ar fi sa vb cu el si sa ii explici ca nu are voie sa dea in tine, daca te iubeste va intelege si sa ii spui sa aiba incredere in tine ca daca e gelos nu are incredere in tine si tu trebuie sa ii dovedesti ca trebuie sa aiba incredere in tine eu zic sa ii mai dai o sansa si daca nu merge atunci poti sa ii spui la revedere dar poate se schimba... Daca te iubeste o va face si eu am facut la fel dar bine nu am lovit o fata happy orice s-ar intampla nu are voie sa dea in tine! Sper ca te-am ajutat ceau!

| ancutsa410 a răspuns:

Odata ce a dat in tine, o va face si a 2a oara[[bine asta e in general, dar poate exista si o exceptie]]]. explica-i ca nu ai fost cu nici un baiat atunci seara si pune-l un pic p jar, spune-i ca trebuie sa te mai gandesti, ca nu stii daca poti sa-l ierti. daca il iubesti, pana la urma o sa-i dai a 2a sansa. dar daca se mai repeta odata scena aia, scapa REPEDE de el![[cat mai poti]] bafta!

| fleurs a răspuns:

Uita-l
se va mai intampla si a. spea oara, daca nu are incredere in tine sa plece, e mai bine...
o zibuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ...depinde de tine daca il iubesti mult de tot ai putea sal ierti si daca tu ai incredere in iel pentru ca tu il cunosti mai bine dar daca te iubeste mult de tot trebuia sa aiba incredere in tine si nu trebuia sa te loveasca deci eu zic sal ierti si sai mai dai o sansa daca il iubesti mlt dar daca nu nu merita pentru ca te-a lovit si ai zis ca o spus ca daca nu tear iubii erai in spital acum...si no ar trebuia sa aiba incredere in tine

| miruna_1557 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sal ierti pentru ce ti-a facut dai papuci si cautati jumatatea crede-ma daca a dat o data in tine va incerca sa mai dea