| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.am asa o teama ca acum ca am facut dragoste cu prietenul meu poate ma va lasa, dar el sustine ca ma iubeste mult si nu mi-ar face asa ceva, dar totusi daca cumva se va schimba in rau? Sau daca imi va da papucii in scurt timp? Pe parcursul relatiei el s-a purtat frumos cu mine, de cunoastem de mult timp, inainte sa fim impreuna am fost sa zicem.amici.Apoi am ajuns sa fim impreuna, el m-a asteptat pana sa fac pasul cel mare, a avut rabdare cu mine desi cam insista sa o facem, era oarecum de inteles ca el are 22 de ani iar eu 17. Bun, deci am avut multe momente frumoase impreuna, ma suna des, ma cauta, ne vedeam apr zilnic, era tandru cu mine si ma respecta, dar faza e ca tot imi cerea.Pana la urma am acceptat ca il iubesc si am vrut sa fie el primul si asa a fost.Am facut-o si in timp ce o facem spunea ca ma iubeste, ca ma doreste, ca ma adora, dupa ce am facut-o m-a sarutat, m-a luat in brate si a zis ca ar vrea sa fiu sotia lui si a zis ca ma iubeste mult.Acum eu nu st ce sa cred; mereu m-am indoit de el ca nu ma iubeste si ca ma va lasa, acum insa nu stiu, aseara am facut dragoste pentru prima oara, desi am mi incercat noi de cateva ori, aseara m-a dezvirginat complet. M-am simtit bine in bratele lui, dupa ce am facut-o am stat si el ma alinta in timp ce eu plangeam. Apoi m-a condus acs, voi credeti ca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| Miss Sintetic a răspuns:

Nu. ti mai face atatea griji pentru ca nu ai de ce. Din cate am inteles eu, nu ai motive sa te temi ca te va parasi.Si chiar daca te va parasi nu e chiar sfrasitu` lumii.Cate femei chiar s.au casatorit cu cei cu care si.au pierdut virginitatea? Prea putine. Si asta nu inseamna ca nu sunt fericite.

Nu te va parasi, daca a asteptat pana ai fost tu pregatita inseamna ca. i pasa si nu a stat cu tine doar pentru sex.

Stai calma si bucurate de el.Baietii speciali sunt putini dar atunci cand pui mana pe unu tine tare de el.

Daca se poarta asa cum zici tu cu tine te merita pe deplin si nu strica relatia cu griji aiurea.

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sti vorba aia 'de ce ti-e frica nu scapi'?!

Eu zic sa treci peste temeri si profita de faptul ca acum va iubiti. Ce mai conteaza ce va fi peste ani cand acum el te iubeste si te respecta?
Cat despre casatorie...pauza de masa...nu vei sti niciodata ce e in capul lui!

| elena a răspuns:

Nu stiu daca te iubeste, sigur este ca deja ai indoieli in privinta lui.
La 22 de ani cati are, cred ca tu ai fost prima virgina din viata lui si trebuie sa fie foarte multumit ca te-a...scuza-ma...prostit. Cand ti-a spus ca vrea sa te ia de sotie, de ce nu l-ai intrebat cand veti merge la starea civila si atunci il vedeai cum dadea din colt in colt. Tare as vrea sa gresesc si sa nu fie altfel decat cum crezi tu, deja la un moment dat vorbesti de el la timpul trecut, "ne vedem apr zilnic, era tandru cu mine, ma respecta", dar daca te respecta de ce tot iti "cerea"?
Si acum tema pentru cand esti singura, gandeste-te la ce ai scris si ce semnificatie are fiecare cuvant "in timp ce o facem/poate faceam/spunea ca ma iubeste, ca ma doreste/ce sens avea, deja erai in...bratele lui/, ca ma adora" /de ce?/
Si nu inteleg cum o fi cu dezvirginarea completa?
Te rog, sa ma urasti!
Dar de ce te-a condus acasa, nu puteai ramane la el?

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu are rost sa iti faci griji. Daca spui ca ti-a dovedit ca te iubeste, atunci nu te va lasa.Insa,daca sa zicem ca dupa un timp te va parasi, asta e, nu e un capat de lume, baieti mai sunt si la urma urmei daca a fost primul nu trebuie neaparat sa fie si unicul, asa cum a mai spus si pufulik. Poate ca tu il vei parasi, nu inteleg dc spui ca numai el te va parasi, nu ai de unde stii.Pana atunci insa bucura-te de relatia frumoasa pe care o ai cu el, savureaza fiecare clipa pentru va viata merita traita asa cum e cu bune dar si cu rele.

| paramore a răspuns:

Nu am inteles de ce te indoiesti u ca el nu te iubeste, dk imi explici mai bine iti pot da un sfat.nu stiu csz, dar faza cu sotia parca e un pic exagerata, dar dn cat zici u se pare ca totusi tine la tine, nu trebuie sa stai cu frica ca te lasa(scuzati cacofonia):p gandeste pozitiv si incearca sa vb si cu el d nesiguranta ta, sa vezi ce iti spune

| ramona_4785 a răspuns:

Eu zic totusi ca este un semn ca cel putin tine la tine te-a steptat, bine acu nu stiu cat pentru ca nu ai mentionat insa incearca sa-ti dai seama prin gesturile si faptele lui si apoi sa crezi in vorbe pentru ca de spus e mai usor de demonstrat e mai greu dar din cate ai spus u tine la tine si nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji;
Stai linistita chiar daca sunt putini mai exista si baieti de astia, nu e nimic rau in a auzi ca te iubeste cineva, poate a rasarit soarele pe strada ta.

| pufulik a răspuns:

Clar ca te iubeste.Nu mai fi asa speriata. Ti-e frica sa nu te lase... din ce ai spus arata ca te iubeste, dar oricat de mult te-ar iubi daca l-ai cicali prea mult, daca ai fi prea geloasa...atunci da te poate lasa. Dar daca te-ai culcat cu el, nu te gandi ca doar asta a vrut de la tine. Piveste partea plina a paharului.Si pana la urma daca a fost primul nu inseamna ca trebuie neaparat sa fie si singurul.

| pufulik a răspuns:

Inca cevahappy si eu am patit la fel ca tine cu un baiat. M-a asteptat vreo 2 ani.Si dupa ce s-a intamplat totul a fost foarte foarte frumos. Tine de el.nu-l pierde.greu mai gasesti baieti ca el.

| FemeiaPaiangan a răspuns:

De ce te indoiesti? E clar ca te iubeste.

| melynda a răspuns:

Exact. nu iti imi face griji. am fost si eu in aceeasi situatie. au am 17, el 22. si m-am temut sa ma culc cu el. am crezut ca ma lasa. mi-a spus ca ma iubeste. si au trecut 4 luni de atunci si nu m'a lasat. si ne iubim tot mai mult

| sergiu76 a răspuns:

Da te iubeste si nu te va parasi curand. tie tii frica pentru ca e prima data.trebuie sa o faceti cand simtiti nu cind unul vrea si celalat sa zica; hai bine; si odata ce a avut grija de tine cand te-a dezvirginat sa stii ca te iubeste.si nu poti cere pe nimeni in casatorie fara sa simti ceva. el e al tau acum, depinde de voi ce ve-ti face in continuare