| Cherrylicious a întrebat:

Dau fundita celu mai bun raspuns!big grin. Buna am si eu o problema cu prietenul meu. chestia e ca ne certam destul de des. eu sunt cea orgolioasa iar el cel suparacios care imediat cand se supara greu ii trece avem diferite teme de discutii printre care cea mai frecventa este ca ne vedem rar 'datorita programului incarcat pe care il are.' ok inteleg nu sunt o persoana batuta in cap dar sunt unele chestii care ma deranjeaza. suntem impreuna de 2 luni si la aniversarea de 1 luna a facut o faza naspa. nu vreau sa deschis subiectul. si acum cand am facut 2 a avut o problema in familie si am inteles dar mai pe seara a iesit cu un prieten nu mi-a convenit si m-am simtit data la o parte si ca si cum ziua aceea nu era importanta pentru el infine am tinut in mine ce am tinut pana cand am explodat pot spune si a iesit destul de urat ne-am certat ne-am aruncat vorbe grele unul altuia am vrut sa o terminam dar in final totul s-a rezolvat.am spus tot ce am avut pe suflet fiecare DAR ca intotdeauna exista acest dar. simt eu ca nu e ok si ca o persoana nu se poate schimba cum promite sau daca isi propune. am fost dezamagita de el in multe situatii si nu pot sa sterg cu buretele chiar totul totul. l-am iertat pentru ca tin la el si e important pentru mine dar vreau sa imi dati niste sfaturi daca se poate mai ales din partea fetelor sau chiar si a baietilor. el imi spune ca aplans de multe ori din cauza relatiei noastre si ca ii pasa si ca ma iubeste il cred nu e vorba de asta dar si eu am plans de multe ori si m-am consumat. deci vreau sa imi dati niste sfaturi. ce e de facut sa se sfarseasca certurile astea (stiu ca nu exista relatie fara certuri) dar cele pe care el avem noi deja ma termina ma consum prea mult. si inca o chestie cu telefonul urasc cand nu raspunde sau il are inchis sau casuta vocalastraight face. nu stiu daca ati trecut prin asa ceva fetelor dar daca da. ajutati-ma su baieti care stiti ce e de facut big grin multumesc :*:*

5 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Pff.
urat daca ati inceput cu certuri din astea de pe acum.
cand o sa aveti 1 an ce o sa facetihee hee?
e ok ca v-ati spus ce aveati pe suflet.
dar poate nu e de ajuns.
gasiti si solutii.
gasiti intr-o saptamana 1 ora, 2 pentru voi.
spune-i ca nu-ti place cand tine telefonul inchis.
sau poti sa ti-l inchizi si tu, si daca te intr ii zici ca nu ai mai avut baterie. dar ca si el a mai avut telefonul inchis.
cheia e comunicarea.
incercati sa comunicati...
ar fi pacat sa renuntati la relatie daca va iubiti... dar decat sa va chinuiti.
mai incercati o data, de doua ori.
incercarea moarte n-are.
poate vei suferi, dar stii... timpul le vindeca pe toata.chiar daca mai usor.sau mai greu

| claus a răspuns:

Cherry draga, raspunsul e simplu. pleaca, paraseste-l, da-i flit. nu e normal ca o relatie sa aiba multe certuri. si nu are timp de tine, si nici nu ii place sa imparta prea mult cu tine. te foloseste, te chinuie, te consuma.
renunta la el, nu te mai chinui. dragostea inseamna sa fii fericita, sa ai bucurie si sa te simti bine.
imi pare rau dar se mai intampla si din astea. nu il mai ierta aiurea. tu vei suferi cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i tot ce te deranjeaza la el.si lasa orgoliul, vei avea multe de pierdut

| Adix232 a răspuns:

Paraseste-l. spune-i adio si gaseste-ti o alta jumatate.

| Cherrylicious explică:

Da nu e chiar atat de simplu. eu ma atasez repede de toate persoanele si am trecut prin multe momente frumoase impreuna nu numai rele rolling eyes eu vreau niste sfaturi. e usor sa spui 'paraseste-l'.