| amalyaa a întrebat:

am o problema destul de aiurea laughing stau in gazda cu o colega de clasa, eu m-am oferit sa o chem sa stea cu mine, am vrut sa ii fac un bine, dar nu am avut cui. si acum nu stiu cum sa o fac sa plece, incep a12a si vreau sa ma axez pe invatat nu pe certurile cu ea. Va rog sa imi dati niste sfaturi ce sa ii fac sau ce sa fac, funda. vreau cat mai multe, orice idee. nu sa vorbesc cu proprietara ca nu prea cred ca merge

3 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

In timp ce este linistita in camera ei, bati la usa, apoi intri. Incepi o discutie matura cu dânsa. Ii explici, fara sa tipi, ca tu ai nevoie de liniste pentru a invata, iar prezenta ei te deranjeaza, plus certurile voastre. Daca asta nu functioneaza. Cearta-te cu ea pana se satura dânsa.
Succes!

| amalyaa explică (pentru ksuper31):

Stam in aceeasi camera

| onuticuta200312 a răspuns:

Spune-i ca daca nu va intelegeti nu are rost sa stati amandoi in aceiasi casa. Explica-i si de faza aia cu invatatul.Mai spune-i ca daca vrea sa mai stea cu tine sa incerce sa se abtina de la certuri si asta fa si tu. FUNDA?