| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita. m-am intalnit ieri cu prietenul meu, dar inainte de a ne vedea, nu ne-am vazut 5 zilesad, si noi care ne vedeam zilnik...eu l-am luat la rost ca dc, bine ca de sunat ma tot sunat in acele zile si eu nu l-am sunat deloc. El a zis ba ca a stat mai mult la lucru si a fost si el obosit, eu nikiodata nu ii zic sa ne vedem, ast dupa el, in plus vreo 2 sau 3 seri a stat cu prietenii seara, care ii sunt si colegi, a stat la baut.Eu n-am mai putut de nervi si m-am certat cu el.Si a inceput el sa imi reproseze ca ast numai dupa el ca eu nu il sun, ca eu de cate ori l-am sunt, asa mi-a zis si ca daca imi pasa faceam cumva sa dau de el, a zis ca de aici se observa la care ii pasa si la care nu, dar nu e chiar asa cum zice el ca imi pasa d el desi nu il sun si nu ii zic s ane intalnim. Apoi, pana la urma i-a trecut supararea si a zis ca orice ar fi si chiar daca mai e suparat si mai face pe indiferentul uneori, dar nu o face, insa asa a zis, a spus ca ma iubeste foarte mult, dar totusi ce sa fac daca nu vr sa il sun si sa il caut, parca ma impedica ceva.Acum sincer care are motiv de suparare:eu ca a stat cu prietenii si nu ne-am vz 5 zile, sau eu ca nu prea il sun, nu il caut si nu ii zic sa ne vd, eu zic ca el e sg vinovat, parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Amândoi sunteţi vinovaţi într-un fel sau altul. Tu nu poţi să stai numai după el, el să te sune, el să te invite afară. Dacă e aşa mereu tu cu ce mai contribui la relaţie? Comunicarea unde mai e daca numai el face totu'?
Sună-l şi tu, invită-l şi tu afară, iar relaţia o va lua spre bine.
Ok 5 zile, dar te-a sunat. Nu e crimă că nu v-ati văzut 5 zile sunt cupluri care se văd odată pe săptămână. Asta e se mai întămplă şi el are dreptul de a mai ieşi cu prietenii la o bere.

Tu eşti devină foarte mult.
Dacă eşti fată asta nu înseamnă că nu trebuie să-l suni, să-i spui să ieşiţi afară.
Tu te aştepţi ca el să facă totu' şi să stai.crezi că lui ii convine aşa? Pune-te in locu lui tu să-l cauti non-stop, tu să-l inviţi afară, tu să aia, tu, tu, tu. Nu te saturi?

Sper că ai înţeles că ai greşit si nu e el oaia neagră.

Trezeşte-te că o să-l pierzi!

FantaSZy.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ti-a facut asa ca sa te testeze intr-un fel.
Si tu, ca de obicei, ai picat testul cu briohee hee

Nu am auzit niciodata pe cineva sa ii fie tarsha sa-si sune iubitul, mai ales ca lui ii place sa vorbiti non-stop!

Daca era unul al naiba care facea pe indiferentul mai ziceam. dar asa, el te-a invatat prost!

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Tu de ce crezi ca a stat cu prietenii si nu v-ati vazut de 5 zile? Ti-a si spus si tu tot nu ti-ai dat seama?
In acest timp cred ca a fost foarte suparat pentru ca tu nu il suni si nu il chemi sa va intalniti ( el din asta intelege ca nu iti pasa ) si a preferat sa stea cu prietenii si sa isi inece amarul. Crezi sau nu, faptul ca nu prea il cauti, il face sa se simta nedorit. El stie ca te iubeste si ca ar sta mai mereu cu tine, iar cand vede ca tu nu poti nici macar o data sa il cauti, se simte foarte prost.
Nu stiu daca ai observat, dar si tu te-ai suparat cand nu te-a chemat sa va intalniti, deci gandeste-te ca si el se simte la fel, numai ca tu te-ai simtit asa timp de 5 zile, iar el se simte asa mai mereu.
Sincer sa fiu, eu nu cred ca il iubesti, esti prea indiferenta. Inteleg ca e mai usor doar sa primesti, dar trebuie sa inveti sa si dai!
A mai fost o chestie de acest gen pe TPU, in care o fata zicea ca tine la iubitul ei, dar ii este "tarsha" sa il sune si din aceasca cauza s-a certat si ea cu iubitul ei.
Parerea mea : Ai grija sa nu il pierzi!
Sa ai o zi buna!

| Missin`you` a răspuns:

Sincer elwinking pentru ca uh fiid prietena lui mai trebuie sa-l mai suni, sa-i mai dai un mesaj, nu numai sa astepti de la el totulwinking ca se simte luat de fraierhappy si prb d asta nu v-aty intalnit pentru ca s-a saturat numai el sa fac totulhappy si toty baietii merg la baut si stau cu prieteniismug dar cel mai important trebuie sa stie sa`si pretuiasca prietena dar si amicihappy eu zic ca ar trebui sa in suni si uhwinking ca doar nu`ty cadewhistling si daca il iubesty nu ty`e greu de loc! ai langa tine un barbat/baiat nu o papusa!happy o zi placuta!happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta:-p. e cel mai bine asa dar vezi cum vorbesti spune-i fara sa ii reprosezi si incearca sa il mai suni si u lasa micul orgoliu deoparte.ai grija ce faci:-p