| angelinthedark a întrebat:

Dau funditahappyse poate ca un baiat sa iubeasca o fata daca la inceput a fost doar o gluma pentru el si nu a tinut la ea? Adica sa va spun...la inceput prietenul meu nu prea ma cauta, ne vedeam rar doar asa din intamplare si nu prea ii pasa de mine, se distra, cred ca avea pe alta, nu stiu sigur dar cert e ca de mine abia cand isi amintea mai ma baga in seama, nu era ceva serios. Apoi dupa un timp am inceput sa tinem cat mai des legatura, am inceput sa vb mai des si sa ne vedem mai des si am avut o relatie super cam timp de 3 luni. Apoi ne-am despartit, apoi ne-am impacat si iar ne-am despartit si impacat. Faza e ca acum de cand ne-am impacat ultima oara adica de 3 luni, relatia e minunata, in sensul ca acum ma suna non-stop, spune c ama iubeste, ca ii dor de mine, ne vedem aproape zilnic, ma respecta, e foarte tandru si atent cu mine, chiar se vede ca ii pasa si spune ca eu l-am schimbat mult in bine si ca nu poate sa traiasca fara mine, ma stie toata familia lui si prietenii ca sunt cu el si ne iubim multhappy. El mi-a zis ca inainte nu prea dorea sa aiba relatie serioasa ca avea chef de distractii si ca ii placea de mine dar nu ma iubea cu adevarat, acum cica simte c ama iubeste cu adv ca nu poate fara mine si chiar se obsrva asta n-am ce zice. Dar ceea ce mi se pare mie ciudat:cum adica inainte chiar eram doar asa ca o distractie pentru el si acum sunt iubirea lui? Acum pot spune ca nu poate fara mine, dar e cam ciudat? Voi credeti ca e posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am trait acest lucru chiar eu, si din nefericire il mai traiesc si acum, dar de mine ea doar sa folosit.Deci e ff posibil, mereu faci o comparatie si cand vezi ca barbat ca aceea fata e cea pe care o asteptai te schimbi instant. Dupa parerea mea, asta se numeste iubire, poate ma insel.

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Da, de ce nu? Este o vorba care spune ca: "Pofta vine mancand!" Tot asa este si in dragoste. Daca la inceput e doar o joaca, o distractie, cu timpul totul devine ceva mai serios. Dar acest lucru este posibil doar la anumite varste, adica atunci cand omul incepe sa gandeasca cu adevarat si sentimentele sunt reale si sincere. Intrebarea e, ce varsta aveti voi?

| nicol20 a răspuns:

Da stai linistita lui ia luat ceva timp pana s-a stabilizat dar in rest mi se pare foarte normal ce ai patit baieti sunt mai imaturi si se maturizeaza mai greu.Bafta

| byanka14 a răspuns:

Da e posibil, pot fi mai multe cauze din care a facut acest lucru, poate ...ca sa nu fie singur a acceptat sa fie cu tine ca la o intrebare de genu':ai prietena""sa nu raspunda "-nu" sau poate ca era cu tine asa, sa nu te fi refuzat si mai era cu alta in acelasi timp cu care avea o relatie serioasa, sau poate ca nu ii placea de tine atunci si spunea (gandea ) ca esti urata si te-ai schimbat intre timp (asta nu este o jignire pentru tine ci este o posibilitate). Acum nu imi prea vine in cap... succes

| nicobebe a răspuns:

Da e posibil. Si eu am avut o astfel de relatie. A pus pariu cu un prieten de-al lui ca va reusi sa stea cu mine, am fost un pariu castigat in momentul acela. dar dupa ceva timp lucurile s-au schimbat si a ajuns sa ma iubeasca chiarfoarte mult.am avut o relatie nemaipomenita timp de 1an si 6 luni.am fost peste tot impreuna.mare,munte,nunti,discoteci,acasa la mine acasa la el etc...Deci sfatul meu e sa ai incredere in iubirea lui, pentru ca iubirea nu te intreaba cand vine, ea vine si atat.