| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.sunt foarte trista din cauza prietenului meu.Eu nu l-am crezut ca nu m-a inselat si s-a supi pe mine.Am aflat ca nu m-a inselat si el ieri m-a chemat la el sa vb.Era beat si nu prea a vb cu mine ci cu niste prieteni, sora lui a vb mai mult si a zis ca acum e beat si nu trebuie bagat in seama.Cum am vazut ca nu vb.cu mine i-am zis ca plec acs, el era nervos cand i-am zis, ca s-a certat cu cineva.Si eu i-am zis ca plec, si el atunci a zis sa mai stau, eu nu am vrut si am dat sa plec.Si,atunci pentru prima oara de cand suntem impreuna m-a injurat, era nervos si beat dar a mai fost asa si nu s-a purtat aiurea cu mine, ieri in schimb crying, a zis :daca vrei sa pleci du-te acs in `mortii matii`, sa nu ma cauti, sa nu ma mai suni.Si eu am plecat plangand, nu imi venea sa cred ca el a putut sa zica asa ceva, el care nu mi-a adus nikiodata o jignire, m-a iubit si m-a respectat. Apoi a venit cu masina dupa mine si sa urc nu am vrut dar totusi pana la urma m-am urcat. M-a adus acs eu tot plangeam si am vb cu el.Atunci a inceput ca ii pare rau ca sa il iert, ca ma iubeste, ca imi jura ca nu mai face asa ceva, etc.Si am zis bine te iert, vr sa fie totul ca inainte, o relatie perfecta cum rar sa gaseste, asa eramsad, dar acum nimic nu mai poate fi la fel, eu acum simt sila, ura, nu cred ca il mai pot iubi dupa ce m-a jignit. Oare mai are rost sa fiu cu el? Cum a putut sa imi faca una ca asta daca pretinde ca ma iubeste si chiar m-a demonstrat? Am ciuda pe el acum si as vrea sa ma razbun cumva, oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mr* Tweenkle a răspuns:

POi, din moment ce tu i-ai demonstrat lipsa ta de incredere prin faptul ca nu l-ai crezut atunci cand ti-a zis ca nu te-a inselat, la ce te asteptai? Probabil si el s-a simtit suparat in momentul acela cand u nu l-ai crezut! Cand te-a jignit probabil era foarte nervos deoarece, dupa cum ai zis si tu, se certase cu cineva si probabil de aceea si bause [ unii consuma bauturi alcoolice cateodata pentru a scapa de suparare, sau cel putin pentru a uita pentru moment de probleme] Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el despre aceasta problema, deoarece daca si-a cerut scuze imediat, si-a dat seama ca a gresit enorm atunci cand te-a jignit! Vorbeste cu el, vezi ce iti mai spune si la urma hotareste. Nu are rost sa iei o decizie asa de pripita! Bafta :* [sper ca am ajutat cu ceva]

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tinand cont ca tu ai crezut in cuvantul altcuiva si nu in al lui, cred ca el are dreptul sa-i fie scarba de tine. Si probabil ii este. Stai cuminte, nu te razbuna, ca vinovata esti tu.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dar tu cum ai putut sa nu ai incredere in el?! Mai meritai tu a 2 a sansa? 1

Eu cred ca nu il meriti deloc!

| Derye a răspuns:

@Andy are dreptate.Si eu cand am fost beat de banchet, mi-am declarat dragostea aproape la toate fetele din clasa, plus la vreo 2 baieti...si din cate am inteles daca nu ma opreau ma duceam si la directoare.
Desigur in aceste momente NUMAI tu il cunosti, si numai tu stii ce e bine. Vezi daca iti spune adevarul cand isi cere scuze...sii cred ca si tu ar trebui sa-ti ceri scuze ca nu l'ai crezut.

| TąNyą a răspuns:

Mda, dar nu uita că tu nu l-ai crezut pe EL cu care zici că aveai o relaţie perfectă şi ai crezut-o pe verişoara lui.
Era beat din cauza ta. Iartă-l nu va mai face aşa şi redevine ca înainte nu te mai gândi la asta treci cu vederea.
Mai are rost şi n-ar trebui să te răzbuni, n-ajută la nimic.

Deci iartă-l şi fi cu el.
Nu uita că. s-a întămplat ce s-a întâmpat când tu n-aveai încredere în el. deşi îl iubeai mult şi ar fi trebuit să ai încredere.

FantaSZy.

| Puf a răspuns:

Tu crezi ca merita? Iti spun eu ca nu merita nici macar s ate razbuni pe el.Betia nu e un motiv pentru felul in care s`a comportat, daca tu nu ai avut incredere in el nu trebuia sa faca acest lucru, din contra sa iti demonstreze omeneste ca te`ai inselat in privinta lui, bautura nu rezolva nimic, multi uita ca necazurile stiu sa inoate. Stii, daca te-a injurat prima data, te va injura si a doua oara, deoarece va vedea ca treci peste si ii se va parea un lucru obisnuit deja. Nu merita sa treci peste, mai bine uita`l acum decat cand va fi prea tarziu. Vei gasi pe cineva care va stii sa iti aprecieze adevarata valoare si care niciodata, in nici o circumstanta nu te va jigni! Bafta:*

| paramore a răspuns:

A facut asta pentru ca s-a saturat de figurile tale, noi cei dp TPU ti-am zis de atatea ori, acum ai vazut cu ochii tai...straight faceacum nu zic ca e motivat, dar totusi nu ar trebui sa te aprinzi asa cand ti-ai cautat-o.omul la bautura e prostoh go onnu il baga in seama vreo cateva zile

| Dan a răspuns:

Cu un asemenea baiat mai bine te-ai lasa de el, daca este cum ai spus.Cauta si tu un baiat serios care sa tina la tine! Bafta!

| Miha a răspuns:

De la o injuratura poate ajunge la o palma, iar mai tarziu si mai rau! Cum vrei sa te razbuni? Inselandul? E ca si cum i-ai spune unui copil de 5 ani ca un prieten ia luat jucaria si se duce si el sai ia o jucarie.
Deci cel mai bine ar fi sa racesti relatia...sa incerci sai arati ca esti suparata si ca nu-ti doresti sa se ajunga si mai departestraight faceFi fata desteaptawinkingnu este singurul barbat din lume:p
Baftawinking

| Andreea_7493 a răspuns:

Telenovela?laughing Tu chiar nu poti lua nici o decizie singurica? Realizeaza si singura cand gresesti, tu mereu dai vina pe prietenul tau...ai trebui sa vezi ca cel putin aici singura vinovata esti tu. Daca sunteti intr-o relatie stabila si va iubiti asa mult, ar trebui sa-l crezi. O relatie care nu e bazata pe incredere reciproca e cam egala cu zero (vorbesc din punctul meu de vedere).

| lilstar a răspuns:

Poate ar trebui sa il ierti. Oricine mai spune asta la nervi, cum ai zis ca era si beat. Cred ca ar fi pacat sa va despartitihappy

| noName_8681 a răspuns:

Era beat... iar oamenii la betie vorbesc chestii aiurea. stai sa vezi cum se comporta in continuare si apoi vezi ce faci/.

| Miu_6243 a răspuns:

A venit cu masina beat? In fine. Te inteleg foarte bine.Era beat si poate nu a realizat ce vorbe scoate din gura.In concluzie e bine de stiut ca a venit dupa tine si sia cerut iertare lucru pe care nu il intalnim la toti baietii.Incearca sa mai comunici cu el 2-3 zile, sa vezi daca totul e ca inainte, daca el s-a schimbat. Daca il iubesti si el te iubeste nu cred ca ar trebui sa va despartiti doar pentru motivul asta.Normal ca tu acum ai doua optiuni: sa te desparti de el, sai spui ca nul credeai asa sau sa ii mai dai o sansa sa vezi cum o sa decurga totul. Oricum daca ii ceri sa va despartiti, el daca te iubeste nu va renunta asa usor la tine mai ales ca a fost greseala lui.Bafta

| → alle♡ a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa exagerezi asa. mai ales ca era beat, si daca a fost ceva frum` intre voi. merita sansa asta!winking

| pasaris a răspuns:

Daca as fi in locul tau las ierta, dar las face sa fie mai atent, pentru ca o femeie nu trebuie jicnita, si eu am o relatie cu o fata si merge prea bine din cauza iei, dar mai stau cu ia poate o sa se schimbe incearca sa fi mai blnda cu iel mai dai o sansa sau mai multe pentru ca o relatie e greu de tinut in viata.

| ciocio a răspuns:

Copii mici si oamenii beti zic mereu adevarul! deci eu cred ca el oarecum a avut o masca in tot acest timp si acum la bautura si-a scapat masca jos, fara sa vrea. urat din partea lui sa jigneasca o fata! probabil nu-l cunosteai atat de bine pe cat credeai!

| BadGirl_7087 a răspuns:

Sa te razbuni? Pentru ce? Chiar nu ai motiv de razbunare. Daca ai sta si ai analiza problema ai ajunge la concluzia ca "omul la betie spune multe". Daca as fi fost in locul tau, as fi facut exact la fel.adica stai, eu vin sa vorbim si tu pe langa faptul ca esti beat mai si faci pe grozavu'? Oricum nu ai de ce sa te razbuni. Acum esti suparata, nelamurita. Poarta-te indiferenta vreo 2- 3 zile sa vezi ce face. Dupa comportamentul sau iti vei da singura seama cat te iubeste.

Bafta!:*