| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.ieri prietenul meu m-a sunat sa merg la el si am mers, faza e ca era beat si nu a vb cu mine, apoi m-a luat la rost ca doar el una ca eu nikiodata, in plus s-a enervat ca eu nu am avut incredere in el ca vara lui a zis ca m-a inselat si am crezut-o, dar nu a fost adv.Chestia care m-a durut e ca pentru prima oara el m-a injura de cand suntem impreuna, cand i-am zis c amai bine plec acs, m-a injurat apoi tot el a venit dupa mine ca ii pare rau. dar eu acum nu il mai suport. Oare sa il iert ca m-a injurat, ce sa fac? Voi ce a-ti face daca pers iubita v-ar injura, sau daca a facut-o ce a-ti facut voi? A-ti ierta/t?

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

Uneori la betie omul spune adevarul, insa e foarte grav daca aceste episoade se repeta. Cel mai bine incerci sa iti convinci prietenul sa nu mai bea atat de mult.
Cu siguranta cand nu este baut este cu totul o alta persoana. Verisoara lui ti-a spus acele lucruri deoarece este invidioasa pe relatia pe care o aveti.
Trebuie sa stii cand anumite persoane din antujart doresc sa testeze cat de puternica este relatia dintre voi. Cel mai bine este sa vorbesti deschis cu prietenul tau si sa ii spui ceea ce simti.
O relatie puternica este bazate pe incredere reciproca si fidelitate.
Mult succes,

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu am fost niciodata injurata de partenerul meu. Dar, pe de alta parte, nu mi-am vazut niciodata partenerul beat (suntem de 6 ani impreuna) si intotdeauna am avut incredere nelimitata in el, cu adevarat. N-as putea niciodata crede o alta persoana peste cuvantul lui fiindca stiu ca nu ma minte (nici eu nu-l mint pe el).

| cornel a răspuns:

Daca il iubesti te impaci cu el.doar sa isi ceara scuze si sa nu mai faca niciodatahappy

| Ddaaiiaannaa a răspuns:

Draga mea.

In situatia de fata.raspunsul e foarte usor.

Nu`l mai ierta.incearca sa treci peste toate.

Esti dispusa ori de cate ori bea sa fii injurata? ei, nu cred! happy

Cine face o greseala. o va repeta!

Nu te lasa` calcata in picioare. poate el te foloseste!

Ai grija., sunt multe tinere care sunt in situatia ta. ( chiar eu cunosc o situatie la fel ca a ta.). dar din pacate.in situatia aceea... ea l-a iertat.si nici in ziua de astazi nu s`a schimbat nimic. tot certuri, injuraturi.si chiar bataie...sad

Sper sa urmezi drumul cel bun! :*

fundita `?batting eyelashes