| Ninaa a întrebat:

De 3 ani am sentimente pentru acelasi baiat, el nestiind asta.nu ma mai interesat niciunul decat el si nu e vorba ca ar fi mare frumusete.

Eu sunt foarte orgolioasa si vreau ca totul sa se intample de la sine... am refuzat multi si inca refuz. Nu exista zi in care sa nu ma gandesc la el si mi-e dor de zilele in care ne vedeam pe strada si zambeam amandoi. Am o nostalgie care ma macina de atata timp.

Ma simt diferita int-un fel, colegele mele se plictisesc repede stand cu un baiat doar o luna, si ii schimba frecvent. insa eu am ochi doar pentru unul singur.
Nici el nu are prietena de vreo 4 ani.
Eu fac 17, el are 19.

Atat timp am tinut in mine si inca tin, simt ca trebuie sa vorbesc cu cineva despre asta. Nu as vrea sa-i spun deoarece noi ne-am racit, si asta demult. acum n-am mai vorbit pe mess de o luna si doua saptamani.

Ce credeti, un sfat?

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ok, deci astepti ca el sa iti zica ceva.
Totusi ar fi bine sa ii arati ca vrei ceva de la el, sa mai vorbesti cu el, sa-l tratezi in mod diferit; asa va sti si el ce crezi tu si va face acel pas.
Daca vede ca nu-l bagi in seama va cauta pe cineva caruia sa ii pese de el.
Practic nu faci tu primul pas, tu doar ii arati ca vrei sa te apropii de el, iar mai apoi il va face el.

12 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Off... nu mai fi asa orgolioasa, o sa pierzi mult. Cred ca ai pierdut deja.
Cand vorbeati pe mess ii puteai spune ca il placi sau ca vrei sa fii cu el, nu e o rusine, sunt sentimentele tale...
Dar acum... nu stiu. Mai poti astepta sa intre pe mess sau du-te in locurile frecventate de el si vorbeste cu el, apropie-te iar de el.
Daca ai asteptat 3 ani mai poti astepta putin pana dai de elwinking.
Succes! Fa tu primul pas!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Off... nu mai fi asa orgolioasa, o sa pierzi mult. Cred ca ai pierdut deja.
Cand vorbeati pe mess ii puteai spune ca il placi sau ca vrei sa fii cu el, nu e o rusine, sunt sentimentele tale...
Dar acum... nu stiu. Mai poti astepta sa intre pe mess sau du-te in locurile frecventate de el si vorbeste cu el, apropie-te iar de el.
Daca ai asteptat 3 ani mai poti astepta putin pana dai de elwinking.
Poate ca el de 4 ani nu are prietena pentru ca si el te place si te asteapta, ar fi o varianta; dar ii este rusine sa iti zica. Spune-i tu!
Nu ai nimic de pierdut. Daca astepti asa nu se va intampla nimic si il vei pierde definitiv.
Succes! Fa tu primul pas!

Răspuns utilizator avertizat
| ϟkatεVaηϟ a răspuns (pentru Ninaa):

Ok, deci astepti ca el sa iti zica ceva.
Totusi ar fi bine sa ii arati ca vrei ceva de la el, sa mai vorbesti cu el, sa-l tratezi in mod diferit; asa va sti si el ce crezi tu si va face acel pas.
Daca vede ca nu-l bagi in seama va cauta pe cineva caruia sa ii pese de el.
Practic nu faci tu primul pas, tu doar ii arati ca vrei sa te apropii de el, iar mai apoi il va face el.

| LostInBubble a răspuns:

Un sfat? happy
Ce mama mea de sfat mai vrei? Apropape l-ai avut, in perioada in care va zambeati si vorbeati pe mess, femeie!
De ce nu ai putut sa ii spui ce simti? Te costa ceva?

Parerea mea e ca ar fi indicat sa ii spui ce simti de atata timp si cat de mult iti doresti sa il ai langa tine. E singur, poate si el are ochi pentru tine. Nu mai astepta!

Răspuns utilizator avertizat
| FreshFresh a răspuns:

Ori esti obsedata ori daca va combinati iese ceva bun de tot. El ar trebui sa fie cel cu initiativa. Parerea mea ca ala care se afirma primul pierde o prima batalie in vederea unei eventuale certi viitoare, in cazul in care se ajunge la o relatie. Deci nu te da la el. Totusi din ce spui tu, nu reiese ca ai fi chiar o nasoala. Abordaza l direct, dar sigura pe tine. Nu lasa loc de interpretari si arata i ca e singura lui sansa. Just my comment.

Răspuns utilizator avertizat
| ZiZan a răspuns (pentru Ninaa):

Tu crezi ca totul se rezuma la haine si bani? Si prefer sa comentez ca intr-o relatie nu conteaza aspectul fizic. Da-i bice, vezi ce mai faci! Iti urez mult succes!happy Sunt intr-un fel in aceeasi situatie si nu stiu daca gandesc chiar asa dar totusi. nu mai sta pe ganduri, suna-l, da-i un mesaj, intreaba-l ce mai face... nu e musai sa te bage el mereu in seama. happy

| FreshFresh a răspuns (pentru Ninaa):

Perfect. Dupa ce il agati iti vei da seama ca atitudinea face totul si nu hainele. Hai, fruntea sus si pieptul in fata. Cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| FreshFresh a răspuns (pentru Ninaa):

Nu ma refeream la propriu sa l agati, ci sa pui mana pe el, adica sa fie al tau, spune i cum vrei.