| andra_3383 a întrebat:

De 3 saptamani prietenul meu mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna, dupa asta ne-am cam certat iar el mi-a dat ignore. Il vad in fiecare zi la scoala si simt ca inca il mai iubesc. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dar depinde de cauza despartirii, adica cine a fost de vina, ai avut o parte din vina sau nu ai gresit cu nimic? Eu zic sa vb cu el si sa ii spui tot ce simti pentru el, daca ai gresit cu ceva cere-i iertare, daca nu, atunci nu te umili, e bine sa ai o discutie cu el daca il iubesti e pacat sa va pierdeti, dar totusi conteaza si ce simte el pentru tine daca te vrea sau nu inapoi, poate asteapta sa faci tu ceva, un pas spre impacare, oricum e aiurea sa fiti certati, dupa ce ca v-ati despartit sunteti si certatisad, tu sti mai bine ce relatie ai avut cu el, cu ma fost si cum e felul lui de a fi, dar daca tu nu ai nicio vina atunci lasa-l pe el sa realizeze asta, desi e greu, fii indiferenta macar o perioada, ca daca tine la tine, tot el se va intoarce, sau cine stie, daca nu cumva e prea orgolios... fa ceea ce simti, dar orice ar fi, nu te lasa, fi tare si daca nu va veti mai impaca sau intelege macar ca amici, nu te da batuta, viata merge inainte!

| Crs a răspuns:

Sa iti gasesti alte preocupari. nu este singurul baiat din lume. sunt altii mai buni ca el,.

| Bii26 a răspuns:

Sa te gandesti bine si sa faci ceea ce trebuie! poti sa te imprietenesti/combini cu alt baiat/prieten f bun si atunci o sa vezi ca el nu o sa mai aiba curaju' sa mai dea ochii cu tine! asta e parerea mea! oricum tu decizi! Paa!wavePuupkiss

| vyo a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l uiti definitiv, cand un baiat pune capat unei relati nu inseamna decat un singur lucru 'alta' ca s-a plictisit de cea veche. Nu te merita.

| anonim_7506 a răspuns:

Daca asta a fost din vina ta, incearca sa te impaci cu el daca si el te iubeste va veti impaca dar daca el a luat decizia asta incearca sa il uiti altfel vei avea de suferit

| maybetoday a răspuns:

Buna Andra, e ca dificila problema ta si ce pot sa-ti rs, vezi ca am avut si eu o relatie de un an si 8 luni, si iata ca intr-o buna zi cand aveam deja un an si cam 5 luni, m-am hotarit sa am relatii eram virgina, si peste 3 luni ne-am despartit, era gelos, am fost la disko cu prietenele si nu i-am spus, s-a suparat rau ne-am despartit cam prost, apoi a inteles greseala ma cauta, stii ce am facut eu, cit de mul il iubeam, iata ca aveam deacum altul nici 3 saptamini nu trecusera, m-am refugiat in ala nou, si ce crezi ca m-am indragostit din nou acum sunt fericita si ne iubim, avem un an si 2 luni, vezi totusi daca crezi in iubire merita sa traiesti, nu-ti strica inima chiar daca iti este greu nu-ti da cartile pe fata fii mai mindra esti FEMEIE sau ce, dai de inteles ca nu-ti lipseste, asa am facut eu, si ma kauta, daca tine la tine te va cauta, si atunci vei decide ce mai faci cu el, dar nu merita! dar daca nu se intimpla il uiti si BASTA cu suferinta, iubirea nu moare vine si soarele pe strada ta si vei iubi un om care merita cu adevarat! iti doresc numai bine!