| andra_3383 a întrebat:

De 3 saptamani prietenul meu mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna, dupa asta ne-am cam certat iar el mi-a dat ignore. Il vad in fiecare zi la scoala si simt ca inca il mai iubesc. Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ignora-l la randul tau, sau macar prefa-te ca ti-a devenit si tie indiferent, chiar daca suferi.Agatarea, cu orice pret, de cineva, n-a adus niciodata pe nimeni inapoi, sau daca asta s-a produs, n-a fost decat o revenire temporara. Prin urmare, lasa lucrurile asa cum sunt, traieste-ti suferinta spunandu-ti ca nimic nu e vesnic pe lume si asteapta, fiindca sunt sigura ca viata nu si-a epuizat surprizele pemtru tine.Sa stii ca atasamentul prea puternic de o anume persoana nu aduce decat suferinta.Incearca sa-ti pastrezi libertatea spirituala in orice tip de relatie te-ar duce viata.Mult noroc!

| Razvan a răspuns:

Daca l-ai putea uita ar fi perfect. Dar nu poti pentru ca il vezi mereu si nu ai cum.Stiu cum ehee hee
Ce poti face e sa incerci sa disimulezi, sa pari indiferenta si sa nu il mai lasi sa se joace cu tine sau cu sentimentele tale. Daca vrei o relatie civilizata impacati-va si ramaneti buni prieteniwinking
Asta daca te simiti in stare sa fi prietena cu fostul. Daca nu, lasa lucrurile asa cum suntbig grin