| Cristina788 a întrebat:

De 5 luni am o relatie la distanță cu un baiat din Moldova eu stau in Bucuresti. Îmi este greu deoarece nu stiu ce face habar nu am daca are o alta prietena acolo deci vreau să pun punct relației dar nu pot eu m-am atașat de el mult adica vorbim in fiecare zi pe internet. si daca voi merge in Moldova sa ne cunoaștem s-ar putea să mă indragostesc mai rău si tocmai de asta îmi e teamă. Nu stiu ce sa fac? Oare sa închei relația? sau sa încerc să merg să ne cunoaștem?

5 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Pai ce iti doresti pana la urma? Daca stii ca o relatie la distanta nu rezista prea mult si totusi zici ca te ai atasat de el atunci iti va fi greu sa iei o decizie. Ratiunea iti spune una si inima alta. Tu stabilesti ce e mai bine pentru tine dupa un timp de reflectie.

| DonGiani a răspuns:

Ți-aș spune sa ne cunoaștem noi laughing)) Dar și eu stau departe (Constanța) nu e chiar foarte departe laughing)) Relațiile la distanta nu sunt pentru oricine, sunt o provocare foarte mare la care nu știi dacă merita sa te bagi. Dar dacă vrei se poate. Succes. Câți ani ai? happy

| DonGiani a răspuns:

Și eu am încercat sa mai cunosc diferite fete, dar în general nu au vrut din cauza distantei. Asta ewinking

| Omis a răspuns:

Fata draga, nu tin relatiile in care partenerii stau in acelasi oras, da' mai la distanta...
Mai ales ca, banuiesc ca esti tanara, deci nu te lega la cap, e timp.

| Sebyy220104 a răspuns:

Ce vârstă ai?