| anonim_4396 a întrebat:

De 5 luni sunt cu un baiat, la inceput a fost foarte frumos ce era intre noi, dar dupa un timp totul s-a pabusit.Eu sunt o persoana foarte timida, si el mi-a cerut sa ma schimb, am incercat dar nu pot, mi-a lasat timp, si tot nu m-am putut schimba. A mai trecut o saptamana si am incercat sa ma schimb, dar foarte putin, si el mi-a spus asta.Eu vreau sa fiu asa cum isi doreste el. Dar tot timpul este nervos pe mine si ma raneste cu ce mi spune.Imi spune ca daca nu ma schimb se duce la alta.Eu sunt mai sensibila si pun suflet si ma supar. El spune ca ma iubeste sincer si ca orice baiat vrea ca iubita lui sa numai fie timida.Va rog frumos da ti-mi si mie un sfat.

7 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Mi se pare absurd sa te schimbi numai pentru ca el vrea asta, esti obligata practic sa adopti o noua personalitate, sa nu mai fi tu... el probabil te vrea pe tine dar personalitatea altcuiva, in dragoste va acceptati cu defecte si calitati, daca nu, nu putem vorbi de iubire. Daca el ti-a cerut asta, cere-i si tu ceva asemanator, oare va accepta? E nervos, pe tine? Daca nu te place asa cum esti, din perspectiva mea ar trebui sa te lase in pace...nu e ultimul mascul de pe pamant.

| bOse a răspuns:

Daca te iubeste trebuie sa te accepte asa cum esti, daca nu lasa-l sa isi gaseasca alta fata linistit, si tu iti poti gasi un alt baiat nu e problema.

| Nicoleta a răspuns:

Daca inca esti timida in preajma lui, inseamna ca totusi nu te simti bine cu el.
Atunci cand iubeti pe cineva, ar trebui sa treci peste timiditate, peste tot.
Tu esti timida cu toate persoanele? ( prieteni, dure, colegi)

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Explica-i ca nu te poti schimba peste noapte, important e ca el daca e barbat adevarat sa te faca sa te schimbi.Provoaca-l cu asta!

| Aly07 a răspuns:

Un sfat, baiatul ala nu stie ce spune, daca vrei sa aflii cum este cu adevarat spune-i replica asta, " Daca ma iubesti cu adevarat nu incerca sa ma schimbi " daca se va enerva si nu va stii ce sa spuna nu e cazul sa mai continui, sincer chiar crezi ca te merita, eu sincer nu prea cred. Fa'ti curaj si spune-i tot ce ai pe suflet nu numai ceea ce ti'am sugerat eu, vei vedea ca te vei simtzii mai bine. Si nu iti face griji ca vei ramane singura, pentru ca vei gasi un baiat care te va merita happy.
Bafta happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu crezi ca iti poti schimba temperamentul intr-o saptamana doar pentru ca prietenul pe care il ai de 5 luni iti cere asta? iti spune ca, daca nu te schimbi se duce la alta inseamna ca nu ii pasa nu poti spune asa ceva persoanei iubite. spune-i ca, daca nu te place asa cum esti poate sa caute pe alta atunci vei vedea daca va incerca sa te linisteasca sau chiar o va face.

| BadGirl_7087 a răspuns:

Daca te iubeste sincer, spune-i sa te accepte asa cum esti. Nu iti poti schimba atitudinea si comportamnetul peste noapte.