| anonim_4396 a întrebat:

De aproape de un an de zile vorbesc cu un baiat. noi nu am fost/suntem impreuna. timp de vreo 8 luni de zile desi avea prietena imi zicea ca ma place, ca tine la mine. s-a despartit de preitena lui si am vorbit toata vacanta de vara, zilnic, ne vedeam vorbeam la telefon. pana intr-o zi cand el a vorbit urat cu mine iar eu m-am suparat. urmatoarele zile nu i-am mai raspuns la telefon, apoi am vorbit, iar el mi-a zis ca nu mai stie ce s-a intamplat atunci deoarece era beat. de cateva luni tot isi cere scuze cand ne intalnim la diferite chefuri si iesiri cu prietenii. acum ceva timp m-a intrebat daca mai sunt suparata pe el, deoarece conteaza. apoi a inceput sa imi explice din nou ceea ce s-a intamplat in seara cand ne-am certat. dupa aceea, mi-a spus ca ar vrea sa fie cu mine si sincer mi se parea ca are ceva emotii adica tremura un pic si s-a chinui ceva timp pana sa imi spuna. eu i-am spus nu. desi el a continuat sa imi spuna ca sa mai vorbim, s-a comportat extrem de frumos dupa asta. oare am procedat bine? oare ce a zis a zis ca asta a simtit sau vroia sa stea doar asa pentru o seara cu mine? (pentru ca stia inainte de a ne certa ca tin la el, acum probabil nu mai crede asta) intreb asta pentru ca cica alea 8 luni de zile o fost numa de o noapte desi nici macar nu a reusit sa ma sarute. dansam si cam atat. vreau o parere:* multuuu

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Acorda-i o sansa si vezi ce se intampla, eu cred ca are ceva sentimente fata de tine

| b3bitsa a răspuns:

Nu ai procedat corect. Acum din ceea ce ai povestit tu, lui chiar ii pasa de tine. L-ai facut sa sufere. N-ar da dovada de genu care sa te tina doar pentru o noapte happy Bafta!

| neutrino a răspuns:

Si baietii care beau au nevoie de fete. Bautura fara fete parca nu are farmec. Dansati mai departe.

| pisicutzamik a răspuns:

Pai eu cred ca baiatu tine la tine, si eu te-as sfatii sa-i dai o sansa! acum faci cum vrei tu stii mai bine ce faci cu viata ta

| catablondu a răspuns:

Buna, este o vorba care spune: (vorbeste vinul pentru mine) Citat din Bizza... :-). Incearca sa-l cunosti asa cum e el si sa-i vezi partea buna si cand bea si cand nu bea. Daca crezi ca vrea o noapte de amor, nu-i ceda. Testeaza-l fara sa fi nesuferita. Succes si, daca se poate, iubiti-va mult mult mult de tot„!