| rapidistarapid a întrebat:

De cand mi-am inceput viata sexuala numai am aceea secretie albicioasa cum aveam inainte. Acuma sunt tot timpul uscata si numai am secretie. E normal sa fie asa sau este vreo problema?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este normal, posibil sa fi contactat o infectie transmisa sexual. Mergi cat mai repede la ginecolog.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt femei care nu mai au așa ceva după începerea vieții sexuale.
Atâta timp cât nu ai jenă la micțiune, prurit (mâncărimi), dureri la contact (se poate folosi și lubrifiant, nu toate femeile se pod umezii), inflamații în zona genitală, nu ai pătată lenjeria de corp, miros neplăcut nu este nimic grav.
Pur și simplu a scăzut cantitatea secreție vaginale care poate fi pe fond de stres. Sunt persoane care sunt uscate de la o menstră la alta și nu sunt bolnave sau să contacteze vreo boală cu transmitere sexuală.
Nici menstra nu este identică de la o lună la alta.
Te poți adresa și unui medic ginecolog pentru o recolatare de secreție.
Multă sănătate.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Stai liniștită, în mod normal nu trebuie să te pătezi pe chilot doar în zilele fertile și nici atunci. Ovulația diferă și ea de la lună la lună.
Nu influențează cu nimic rezultatul testului de sarcină.
Pa, pa.

| Te besk a răspuns:

Nu este normal! Mai bine mergi la ginecolog! Succes

| rapidistarapid explică:

Inauntru e putin umed doar ca numai imi pateaza chilotul. e de rau? Si daca i-au uricol si fac un test de sarcina influenteaza cu ceva rezultatul testului?