| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema si am nevoie de sfaturile voastre!

Pe 2 iulie eu si cu iubitul meu am facut dragoste pentru prima data amandoi, am facut-o protejat, deci a fost ok pana sa observ ca la sf si chiar in timpul partidei aveam o secretie albicioasa... Pe data de 7 am incercat din nou (protejat) si la fel ma sperie secretia asta, in timpul si la sf partidei. Dupa aceste 2 partide a inceput sa ma doara jos in dreptul ovarelor, m-a tinut durerea cam o saptamana, si tot dupa aceste partide am observat ca in fiecare zi aveam un fel de secretie. Intrebarile mele :
1. Are ceva daca inainte sa isi puna prezervativul iubitul meu a pus mana pe p*** si dupa pe prezervativ din nou?
2. Ce este cu secretia asta?
3. Ce este cu durerea mea?
4. Credeti ca este posibil sa fi ramas, sau ceva de genu? ( din moment ce am facut cu prezervativ si nu s-a rupt )

Va rog sa nu incepeti cu jicnirile, gen informeaza-te inainte sa iti incepi viata sexuala. Credeti-ma sunt foarte informata, doar ca nu vreau sa patesc ceva, vreau doar sa am mare grija. Multumesc celor care o sa ma ajute!

1 răspuns:
| kzd a răspuns:

Este destul de normal, primele dati este mai dureros pentru ca trebuie sa se modifice sistemul reproducator de la tine cu cel de la el si sansele sa ramai insarcinata cu prezervativ sunt aproape 0, seretia daca te deranjeaza mergi la doctor( sunt baiat si nu stiu asta). O zi buna!