| Ando1dul a întrebat:

De cate ori v-ati indragostit? A-ti suferit din dragoste?

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu-ti fie teama de esec. Teama sa-ti fie sa nu incerci.
Cu timpul iti dai seama ca iubirea este un angajament. Si unde altcineva nu isi ia angajamentul, o stii din start si nu ai de ce sa suferi.
Cat despre dragoste, cu totii ne indragostim pana inlocuim indragostirea cu iubirea.
Avem si noi naivitatile noastre cu suferintele ei.

| DNSK a răspuns:

Stii..ai sa saruti multe broaste pana se transforma una zeita! si multe or sa-ti lase un gust amar.

| Woodenpints91 a răspuns:

Mai am şi eu puţină demnitate şi o fărâmă de creier în mine, încât să nu sufăr din cauza unei perechi de ţâţe.

| Ando1dul explică:

Daca te-ai indragostit e imposibil sa nu fi suferit. Daca nu ai suferit nu a fost nimic intre voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indragostit...pt mine a fost o singura data restu...nu cred ca era asa.cred k eram eu mai copilaroasa si de suferit da ft mmult timp si nici acum nu mi-a trecut intr-un fel am incercat sa trec peste si nu am putut si situatia e inca neincheiata ce pot sa zic dragostea adevarata e un adevarat mister:Xhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 2 ori si nu am suferit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu exact, da

| blueheart a răspuns:

Indragostit? Am iubit...Si iubesc din nou.
Iubirea nu presupune numai clipe frumoase,de neuitat, de magie. Mai sunt si lacrimi si dezamagiri pentru ca uneori uiti sa comunici, uiti pentru ce iubesti persoana de langa tine mai ales cand simti ca te respinge, poate fara sa vrea.
Dar iubirea merita traita, simtita cu toata intensitatea inimii, chiar daca e posibil sa fii nefericit. happy

| Manuellllaa a răspuns:

De indragostit m-am indragostit odata, acum.si da sufar enorm de mult pentru ca parintii nu sunt de acord.Si ma rog in fiecare seara sa ne lase sa fim fericiti.Cand te indragostesti si gasesti fata/baiatul potrivit la inceput e totul perfect apoi incepe sa fie greusad.sa suferi..insa dragostea invinge.

| xLove a răspuns:

O singura data am iubit cu adevarat. Restul au fost doar simpatii, care nu le pun in calcul, deoarece nu sunt importante.
Si, da am suferit! Sa iti spun povestea mea de dragoste:

El avea rude in cartierul in care sunt eu, pe un amic. La inceput se tot uita la mine, si eu la el. Apoi, mi-a acceptat cererea de prietenie de FB (ii trimisesem de mult, dar nu o acceptase pana atunci). Am intrat in vorba cu el, ne-am cunoscut. Apoi, peste 2 zile am avut eu o iesire din judet, in alt judet cu trupa de dans. Si acel amic era in trupa, si l-a luat si pe el. Prima data doar ne priveam, nu aveam tupeu nici unulhee hee Apoi, la intoarcere pe autocar am stat impreuna pe scaun. Am vorbit, iar el mi-a spus ca ar trebui sa stiu ceva despre el. Apoi i-am spus si eu acelasi lucru. ( A fost cel mai scurt drum din viata mea ). Apoi, cand aproape sa ajungem, m-a chemat sa merg cu el in club, dar am refuzat deoarece erau venite niste rude din Italia la mine. S-a dat jos din autocar suparat, iar eu plangand. Cand am ajuns acasa, suparata am intrat pe FB. Acolo am gasit un mesaj: ''Hey, ce faci? Daca nu ai venit cu mine in club eu nu am mai mers. Sii...Te Iubesc!''. A fost cea mai frumoasa zi din viata mea. Apoi, el a trebuit sa plece in Anglia, deoarece acolo era stabilit cu familia lui. Am considerat ca nu trebuie sa fie un obstacol acesta, asa ca am vorbit la telefon in fiecare zi, si pe FB pe telefon non-stop, Web, chestii. Apoi, au aparut niste poze cu el in timp ce se saruta cu o fata. Ne-am certat, eu am plans. Si in final..NE-AM DESPARTIT! Am simtit ca inima mea a fost sfasiata de o piatra. M-a amagise, ma facuse sa ma indragostesc de el si m-a lasat pentru alta!
Am mai avut relatii, dar aceasta a fost cea mai frumoasa, dar in care am suferit enorm. A durat doar 2 luni, incepuse din 26 august 2012 ora 22:37 sad
De atunci, sunt mai rece cu baietii, si ma rezum doar la o simpla discutie. Nu mai flirtez de atunci cu nici un baiat. Oricum, la vara anului 2013 ( mai e pana atunci) va veni iarasi. Poate vom clarifica totul, si poate voi avea tupeul sa ii dau o palma pentru. tot ce mi-a facut!
Totusi. inca sper ca se va intoarce la mine! sad
Tu, ai suferit in dragoste?

| crazyinlove a răspuns:

O singura data m-am indragostit cu adevarat ..chiar acum deja de 4 luni si da am suferit destul de mult happy

| Disstrict a răspuns:

Odata o fost o relatie frumoasa dar ca ori ce om cand s-a terminat o inceput suferinta marea greseala a noastra ii ca stim sa privim doar partile rele dupa o relatie dar pana la urma sa ne gandim cate parti bune or fost in acea relatie ^.^

| CristinaTaranu a răspuns:

N-am mai face parte din specia umana daca n-am "patit-o"macar o data. Daca n-am facut-o "de oaie" cum se zice.
Desi la 11 si 13 ani, cum vad mai jos...nu cred ca e chiar dragoste.E ceva copilaresc, vine si trece.
Ajung sa cred in sinceritatea acelor sentimente de atunci, totusi...care nu erau pe baza de principii si alte superficialitati.
Era ceva copilaresc...dar frumos.Era frumos, era sincer...inocent.
Dar ca si raspuns...2 ori, tot de atatea ori si la cea de-a 2 a intrebare.
Uite... http://www.youtube.com/watch?v=l5WjrQCzYAw

| DarkSonik a răspuns:

Eu m-am indragostit de 2 ori odata la 11 ani si acum la 13 ani dar a plecat fata pe care o iubesc in Germania si inca mai tin legatura cu ea dar nu e la fel ca atunci cand stateam fata in fata.

| yanira4u a răspuns (pentru DarkSonik):

Nu ma fa sa rad.la 11 ani tu te.ai indragostit? deci asta pe bune?

| Chupaaa a răspuns:

Oricine iubeste cu adevarat, suferra! Mai devreme sau mai tarziu

| ToxyckUuhhh a răspuns:

Nu m-am indragostit inca dar plac si oarecum sufar ca nu cretca e impartasita tongue

| LadyAnne a răspuns:

Eu cred ca omul este capabil sa iubeasca de nenumarate ori. eu nu am iubit niciodata insa. pe moment credeam ca iubesc, insa cand s a terminat am plans 3 zile si mi am revenit. nu cred ca exista iubirea aceea din filme, cu artificii bla bla. exista obisnuinta, compatibilitate, intelegere.