| maria_6679 a întrebat:

De cateva saptamani ma suna un baiat pe care il cunosc.Insa nu prea avem subiecte de discutie.Adica ma suna si ma tot intreaba ce mai zic iar eu nu stiu iar el mereu cand zic eu ca nu stiu zice ca ma comport ca o copila de 3 ani. Ce subiecte de discutie credeti ca as mai putea folosi?

5 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Tu nu esti de vina cu nimic.Nu tu esti o copila ci el e un necopt caci el ar trebui sa gaseasca o tema orisicare de discutie din moment ce el te cheama. E foarte urit caci pe linga faptul ca e incult mai si arunca vina pe tine ca tu nu stii ce sa vorbiti.Eu in mod sigur i-as inchide telefonul si as zice sa revina cind s-a copt el la minte. Unei femei ii e permis intotdeauna sa fie mai putin destept decit barbatul ca doara barbatul trebuie sa fie capul intr-o relatie, dar invers?!

| stresu a răspuns:

Intreaba-l de scopul si durata apelului; pana la urma tipul te place sau ce vrea de la tine?
Daca te deranjeaza ii poti sugera sa te sune alta data pe motiv ca ai diverse treburi; din punctul meu de vedere orice apel telefonic neintemeiat trebuie incheiat rapid si eficient, altfel devine pierdere de timp.
@Carminaburana43: fara suparare, dar nu mai traim acum 200 de ani cand femeile erau considerate fiinte inferioare. Nu sunt nici pe departe feminista, dar tocmai astfel de atitutdini creeaza generalizari pripite si pe urma tot femeile se plang ca barbatii sunt misogini si le desconsidera.

| Ea12345 a răspuns:

Vad ca esti plictisita de situatie.Nu merge.Mai bine renunta.tongue

| LucianaaaX a răspuns:

Zii ce ai visat in noaptea respectiva. Zii ca te doare ceva si te-ai intins putin in pat. Zii ca ai vreai sa te vopsesti blonda/bruneta/mov/roscata/verde albastra. Zii de ce nu iti place de Monica Columbeanu sau de alte vedete. Zii ca te enerveaza vecina de la 2. Zii subiecte banele si asa iese o discuti frumoasa.

| marix_8480 a răspuns:

Intreaba-l lucruri cat mai inteligente ca sa-l blochezi tu pe el sau de prieteni comuni, orice numai sa nu taci sa nu dai impresia ca te intimidezi