| alexandra290 a întrebat:

Am o relatia de 3 saptamani cu un baiat care este la facultate.Eu sunt ultimul an si apoi plec si eu.Imi place mult de tot de el.ne-am facut planuri sa ne mutam impreuna in toamna.Eu sunt cam insistenta in mesaje vreau tot timpu sa stiu de el, ce as putea face sa nu-l mai sufoc sa nu se ajunga la altele.Cum as putea sa-i vad interesu fata de mine.Si el ma place, dar as vrea sa-l incerc sa vad. Un sfat va rog? Ce as putea face? Multumesc. fundita

4 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Definitia corecta pentru comportamentul tau:GELOZIE.Este cam imposibil sa reusesti sa scapi de ea pentru. ca apare atunci cand nu exista incredere si pui mereu la indoiala ce face si ce spune iubitul tau.Tocmai pentru. ca aveti un viitor frumos impreuna ar trebui sa vorbesti deschis cu el, sa-i spui tot ce te deranjeaza si ce te supara si asa poate vei reusi sa o lasi mai moale cu "stresu". El te va intelege iar lucrurile se vor desfasura intr-un mod mult mai placut pentru. amandoi.De preferat sa nu-l contolezi sau sa-l incerci pentru. ca fix asta ar fi ultima picatura care ar umple paharul mai ales daca ar afla ca ai facut asta.Increderea este cheia unei relatii de lunga durata.Baftawinking

| LeontinAndrei a răspuns:

Sfatul pe care il ceri tu este: Invata sa citesti limbajul trupului si cate ceva despre creierul uman. Limbajul trupului te ajuta sa intelegi ce gandeste o anumita persoana in functie de miscarile pe care le face si pozitiile pe care le ia. Gandirea logica te ajuta sa realizezi anumite lucruri despre cei din jurul tau. Mai mult de atat nu-ti pot spune.

| kidutzq a răspuns:

Sfat: lasa lucrurile sa decurga normal. Tu simti nevoia sa ai certitudinea ca te place dar acest lucru nu-l vei avea vreodata in proportie de 100%. Pur si simplu bucura-te de momentele petrecute alaturi de el. Cu cat incerci mai mult sa-l controlezi sau sa-l testezi, cu atat vei dauna mai mult relatiei voastre. Tine minte ca niciunui om, fie el baiat sau fata, nu-i place sa stea sub lupa. De asemenea mutatul impreuna implica multa seriozitate si efort, compromisuri multe si de o parte si de cealalta. Aici veti vedea cat de mult sunteti fiecare dispusi sa renuntati la anumite obiceiuri de viata. ''Carpe diem'' si mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haide mai, nu mai fi asa disperata sa te bagi in sufletul lui. Gaseste-ti ceva activitati care sa-ti faca tie placere. Se vede de la o posta cand o fata (persoana) se simte bine-n pielea ei si asta le place la baieti foarte mult. Asa vine el la tine si vrea sa petreceti mai mult timp impreuna.