| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile iubitul meu raspunde foarte greu la mesaje, chiar daca vorbim normal si daca ii spun nu recunoaște. E primul meu iubit si mi-am pus tot sufletul in relatia asta. Credeti ca mi se pare mie? Uneori sunt putin geloasă.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai daca i-ai spus ca raspunde greu la mesaje si el zice ca nu inseamna ca ori tu ai o problema ori el.Adica scrie ora, data la care s-a trimis mesajul si in cat timp iti raspunde, cum sa nu recunoasca?
Gelozia nu este buna niciodata iar daca ai discutat cu el despre faptul ca esti geloasa si crezi ca are pe cineva e bine, daca nu, ar trebui sa ii spui. Daca nu ai alte motive sa il banui, ar trebui sa nu il mai pistonezi si stresezi si sa incerci sa afli daca nu cumva are ceva probleme.

| Mimi4321 a răspuns (pentru Freya1):

Mesajul se trimite el e activ...Nu da seen, iese, intra inca de cateva ori si raspunde sec cu ceva dupa cateva ore. Chiar nu mai e ca la inceput.

| Freya1 a răspuns (pentru Mimi4321):

Pai si daca i-ai spus asta si nu ti-a dat o explicatie plauzibila inseamna ca s-a plictisit.

| Mimi4321 a răspuns (pentru Freya1):

El neagă, dar e destul de evident că nu își mai dorește relația. Nu ne-am văzut de 2 saptamani.

| Freya1 a răspuns (pentru Mimi4321):

Pai atunci propune-i o pauza.

| sofisis a răspuns:

Probabil ca nu ti se pare. Daca esti geloasa, probabil esti usor agasanta si el a facut un pas in spate. Nu il mai cauta asa des si vezi daca vine ceva din partea lui. Daca nu, e clar ca nu mai e loc de nimic.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Bun sfat, peste cateva luni tot ea o sa intrebe "nu il mai plac pe iubitul meu, cum era la inceput, acum ma sufocã vreau sa ma despart. Cum sa-i spun?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i sa stabileasca si vorbiti la telefon, este normal o datã ce te-a cucerit sa vorbiti mai rar prin mesaje, deoarece nu inseamna nimic niste "inimioare si pupici" trimisi pe FB, intreabã l când puteti sa va vedeti mai des daca chiar iti e dor de el, momentele când sunteti impreunã conteazã nu, numarul de mesajele si convorbirile de ore intregi la telefon.