| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am nevoie de un sfat... am 18 ani si sunt intr.o relatie de 1 an si 8 luni. ideea e ca. el este la Bucuresti, iar eu in Braila. e greu ' cand vine acasa e langa mine, ma iubesti, e relatia noastra, nu perfecta, dar este a noastra. dar cand pleaca inapoi din nou, e atat de greu, parca ne certam din orice, si nu vorbim 3-4 zile si dupa cand vine totu-i ok si dupa iar si iar... sunt genul de scorpioanca geloasa dar in sensul iubirii, pentru mine e baiatul adorabil, iubitul adorabil, il iubesc, si credeti-ma stiu ce este iubirea. nu am avut parte de tata dar stiu cum e sa treci prin momente grele ..ma rog, ACUM suntem certati de joi. si daca vorbim prin mesaje, vorbim rar, si genul unei despartiri. nu stiu ce sa fac. sa nu vb cu el innebunesc, sa.l bag in seama si sa nu.mi vb ..mai rau. ma doare si am nevoie de un sfat, de cineva sa ma inteleaga

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Love invinge totul si distanta

| VelaJohnny a răspuns:

Mai bine sa iti dea papucii, daca o tineti in certuri din cauza ca esti suparacioasa si geloasa...mai bine e sa nu ii faci par alb in cap, lucreaza la personalitatea ta ca daca e sa te casatoresti o sa sfarseasca casnicia prin divort, am avut o relatie cu o fata suparacioasa, in fiecare saptamana o cearta tampita, mi-a dat papucii dupa un an si mi-a zis ca asa e cel mai bine, n-am crezut-o pentru ca tineam la ea, dar mi-am dat seama dupa un timp ca avea dreptate si bine a facut. Si inca un final fericit

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Il vrei langa tine ca e iubitelul tau drag. e ursuletul tau cel scump dar totusi esti scorpioanca geloasa.Asta e gen "Nu am mancat de 3 zile dar nu iti iau mancarea ca nu mi-ai dat caviar". Vedeti unde gresiti amandoi si comunicati, comunicati.

| Bibble a răspuns:

Daca il iubesti nu este important ca aveti o relatie la distanta. Cand il vezi pe el nervos lasa tu de la tine. Nu va continua o cearta de unul singur. Spune-i mai des ce simti si impinge-l sa faca si el la fel