| SouLIce a întrebat:

De catevea saptamani m-am indragostit de o fata pe care pana ieri am considerat-o minunata. Am invitat-o in oras dar ea nu zice nu dar nici da, cand ma vede imi zambeste, mi-a dat numarul ei de telefon am sunat-o si nu prea am vorbit mult pentru ca segrabea sa ajunga acasa dar mia spus sa o mai sun. Toate bune si frumoase pana ieri cand am dat peste pagina ei de fb. Pe fb este total o alta persoana, este ceva gen emo. Este fix opusul meu, probabil se si drogheaza.
Nu vreau sa mai am deaface cu ea dar in continuare o iubesc. Desi vreau sa o uit nu pot sa imi scot imaginea ei din cap si sufar enorm
Pe ea am cunoscut-o la locul de munca si din cauza regurilor nu se poate afisa cum vrea ea si din cauza asta nu miam dat seama ca poate fi altfel.
Va rog un sfat

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ramai cu ea, lasa-ti timp tie si ei! Se pare ca ea acuma doar te place dar cu timpul se va indragosti si ea de tine atunci poate se va schimba. Incearca sa nu te gandesti la acest defect al ei, nimeni nu e perfect! Priveste doar partea frumoasa... Tu sa nu-i ceri sa se schimbe ca oricum nu te va asculta!
Timpul va rezolva daca e sa fiti impreuna sau nu. Bafta!

| SouLIce explică (pentru lpavel):

Credeam ca o cunosc dar se pare ca nu o cunosc deloc
O sa incerc sa vorbesc cu ea, sa o cinving sa iesim, sa o cunosc.
Poate mi-am facut eu o impresie gresita. "Nu este ok sa judeci o carte dupa coperta"
Multumesc mult pentru sfat

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru SouLIce):

Frate nu te complica in halul asta hallelele maica sfanta, gasesti o fata sa te distrezi cu ea, sa faceti sex nebun sa rupeti patul esti tanar timpul trece, o sa plangi dupa libertatea asta

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu mai judeca omul NU ai nici un drept, daca nu iti place de ea las-o in pace, auzi ca o iubesti, daca o iubeai nu ai fi presupus ca se dorgheaza

| SouLIce explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ai dreptate. nu este ok sa judeci omul dar asta este impresia pe care mi-am creat-o dupa ce am vazut pagina ei
Nu vreau sa renunt asa usor la ea

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru SouLIce):

De ce ma frate, doamne ba, iti pierzi timpul de pomana frate, timpul e scurt nu ti-l da nimeni inapoi distreaza-te cat mai poti

| LoveSleep a răspuns:

Cine a zis că cei "emo" se droghează?

| Suck a răspuns:

Ramai langa ea, o poti ajuta mult si nu o sa-ti para raum

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Suck):

Oooo sentimentalule, ce suflet de rama ai **plange de emotie**. Sunt proFUND impresionat de sentimentele tale.

| Kriss96 a răspuns:

Daca o iubesti o iubesti asa cum este.Dovada este ca inca o iubesti. Iubirea nu tine de infatisare si nu ai de unde sa stii cum e ea in realitate.Stiu oameni care ii considera emo pe aia care isi fac parul roscat. Oamenii pot exagera. Chiar daca infatisarea ei se schimba in timpul liber, personalitatea ei nu se schimba. Doar nu joaca teatru la servici.Acolo unde conteaza e aceeasi persoana de care te-ai indragostit. Daca nu cumva te-ai indragostit de aspect. Ceea ce e complet imatur si superficial.