| Dragosdoar a întrebat:

De ce atat de multi baieti pe aici ce intreaba mereu cati centrimetri trebuie sa aiba penisul sa satisfaca o femeie? Hai ca astfel de intrebari zici ca sunt normale,dar prea multi intreaba,de parca asta a devenit cel mai important lucru pe care o femeie il vrea de la barbat. Toti pustanii pe aici vin cu chestii de genu"o am atata,oare e suficient,oare mai creste?"
Aspectul fizic,stilul vestimentar, studiile, insemanarea; cad toate cand penisul nu e destul de mare thinking

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu de ce, dar penisul si femeia este precum cheia si iala, nu toate sunt la fel de aceea o cheie deschide o anumita usa, asa si cu marimile, pentru unele femei sunt suficiente cele mici pentru altele cele mari sau medii.

| aumih16 a răspuns (pentru Simpatic):

Da ai perfecta dreptate cu asta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca dupa ce vor citi urmatorul articol, multi din cei care se confrunta cu astfel de intrebari se vor lamuri si vor intelege care este parerea generala a femeilor in privinta penisului si ce isi doresc de fapt majoritatea dintre ele.
,, Mărimea ideală a penisului, potrivit femeilor''
Complexele bărbaților legate de organul masculin vor deveni și mai mari după citirea acestui articol. Asta pentru că a fost organizat un studiu în cadrul căruia s-a depistat că femeile își doresc alături un bărbat destul de bine dotat.
https://unica.md/......-femeilor/
Sanatate!

| Mosotti a răspuns:

Pai iti explic eu de ce. Daca nu satisfaci sexual o femeie, nu te mai cauta, poti sa fi tu inteligentu` intelgentilor, frumosu` frumosilor, intelectualu` intelectualilor cu 10 diplome si 11 doctorate in SUA, vestimentatie de 10000 euro aranjata profi. Deci da, cad toate!
Poate sta doar daca ai bani si te foloseste, dar aia e altceva.

Vaginul are niste centrii nervosi, ca sa fie satisfacuta ca lumea, penisul tau trebuie sa stimuleze toti centrii nervosi ai vaginului.
Daca vaginul are dimensiuni ceva mai mari, si penisul e mai mic, nu va reusi sa se frece de toata suprafata vaginului, si deci satisfacerea e partiala, si deci o sa se considere nesatisfacuta mai ales daca a trecut prin penis mai mare si stie cum e full satisfactie.

Si oamenii vor sa stie de fapt cam cat ar trebui sa fie penisul ca sa poti stimula tot vaginul la mare parte din femei, ca pana la urma exista o dimensiune optima care sa prinda la 85 % din femei.
Cam asta este. E exact cum tu ai freca doar jumate din capul penisului in loc de tot, adica unde-s centrii tai nervosi.

| supadeceapa a răspuns (pentru Mosotti):

Tu ai cunoscut femei la viața ta? laughing Pentru că eu cunosc o grămadă care stau cu săraci cu care n-au avut niciodată orgasm doar pentru că ''îi iubesc''. Dacă ar sta cu voi pentru satisfacție sexuală și bani, ar fi relațiile mai rare decât orgasmele lor. Un procent destul de mare de femei nu pot avea sau nu l-ar recunoaște nici dacă l-ar avea, atât de interesate sunt de sex. Și vaginul are între 8-15 cm. Băiețeii sunt frustrați de mărime din cauza filmelor porno unde nu văd puțici de mărimi normale. La 10-13 ani când pun ei întrebările astea pe TPU sigur se gândesc că nu le bagă în seamă fetele dacă n-au puță de pornstar nici dacă merg la Harvard, nu? laughing Be fking real.

| Mosotti a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu am zis majoritatea, sigur ca-s multe si cum zici tu, mie tot oamenii in varsta imi ziceau cand aveam 20 ani "daca nu o satisfaci, gataaa, nu te mai suna, daca-i dai bine, iti da ce vrei tu".
Pai daca au orgasm de ce sa nu recunoasca? Ca doar nu e o crima.
Alea-s bolnave care n-au orgasm, ce naiba, nu-s asa multe.
Iti dai seama repede daca are, se simte ce-i urca pulsul.

Este corect si ce spui tu, ca au un model din filme, insa logic anatomic ala ar fi trebuit sa fie adevaratul motiv pentru care sa-si fi facut probleme.
E, uite ca nu e chiar asa. De ex prietenul meu ala alfa o avea ceva mai mica, avea un alt prieten care o avea mai mare, asta al meu i-a facut aluia cunostinta cu una pe ca o f el. Aia cand a vazut ca ala are p mai mare, nu-l mai vroia pe asta al meu, ala o satisfacea mai bine ca o avea mai mare.

E adevarat ca si asta alfa a avut multe gagici, se cam confirma ce spui si tu, nu zic nu, desi o are mai mica.
Eu cu ce femei am vorbit au zis clar ca daca nu se simt bine cu acela, n-are sens sa stea.
Chiar iesisem cu una de 42 ani in 2014 si exact asta mi-a zis, ca sexu e jumate din relatie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru supadeceapa):

Cineva ar trebui sa le explice baietilor ca trebuie sa se uite la porno-uri japoneze inainte sa ajunga la astea europene sau americane... happy

| Donsavas a răspuns:

Femeile nu prea au orgasm vaginal. Nu este de ajuns. Trebuie sa stii sa le penetrezi mintea. Sa le produci emoție.

| aumih16 a răspuns:

E bine sa stielaughing pentru viitorlaughing