| adryna a întrebat:

De ce baietii si fetele inseala?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca societatea a avansat atat incat sa ajungem asa, ma refer la cine inseala mai tarziu nu va mai exista nimeni de incredere, asta e doar un inceput.

| MikyMi a răspuns:

1. Nu-si dau seama de ceea ce fac!
2. Nu le pasa.
3. Incearca altceva cu altcineva.
4. Nu au minte.
5. Nu se gandesc la persoana de langa.
6. Nu dau 2 bani pe relatia lor
7. Din curiozitate.
8. Din plictiseala.
9. Din nesimtire.
10. De prea mult bine.

| Mao a răspuns:

Nu au ceva mai bun de facut.

| fgch a răspuns:

Pentru barbat e o chestie genetica.Inca din antichitate barbatii aveau haremuri de femei.Si avand in vedere ca preocuparea noastra primara din punct de vedere animalic este sa asiguram continuitatea speciei umane. Uita-te la primate, exact la fel fac si ele, si avand in vedere ca noi ne tragem din primate, e cam clara treaba tongue.In schimb, femeile nu stiu exact de ce inseala.Probabil pentru ca vad anumite persoane de sex masculin care prezinta gene mai bune pentru a concepe un copil(chiar daca sexul e protejat, aceasta chestie tot le atrage).Din cate stiu, inca se mai studiaza creierul uman si legatura intre acesta si relatiile umanewinking. Vedem noi exact peste vre- o 100 de ani big grin

| Delire a răspuns:

Buna! dintr'un motiv simplu! distractie!

| baiatulxboyx a răspuns:

Pentru ca gasesc in altii ce nu gasesc la partenera/ul.

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Barbatii pentru ca vor, pentru ca pot si pentru ca nu pot spune '' NU '' unei femei!

| Dunnamite a răspuns:

Daca cineva are impresia ca cine inseala nu are minte, nu-i pasa, ca nu-s dau seama ce fac... se inseala amarnic! inseli din dorinta de a face sex, cu cat mai multi... nimeni nu inseala din dorinta de a se insura sau marita! totul se reduce la sex si numai la sex.
iti neglijezi iubitul/iubita in pat o sa te insele! daca iti neglijezi iubitul/iubita in alt mod, decat cel din pat, te paraseste, nu te inseala!(mai sunt si exceptii aici, si astea sunt din razbunare).

| ElevatorStricat a răspuns:

Nustiu Dastheahappy adica stiu. ei vor distractie sex distractie

| Neighborhood a răspuns:

Baietii isi inseala partenerele dintr-un singur motiv, si anume "sexul"... Deci pe el nu ii intereseaza ca ti-ai da viata pentru el, si ca il iubesti enorm, el tot ce vrea este sa se distreze. Stii, aici e vorba de respectul lui fata de persoana iubita. Deci in concluzie, va trebuii sa il parasesti daca te inseala! Cat despre fete. probabil nu le ajunge una, vrea mai multe sa se sature!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai generalizati. Toti barbatii inseala pentru ca vor sex. Nu este adevarat. Omul, atat barbatul cat si femeia inseala pentru ca nu gandeste, pentru ca este slab si nu isi poate controla instinctul de animal. Trebuie sa gandesti inainte sa actionezi si trebuie sa ai mintea tare, sa o controlezi tu pe ea, nu ea pe tine. Cand ea iti spune "De ce nu? te distrezi si tu putin bla bla" tu trebuie sa fii tare, sa nu actionezi ca animalul, sa te gandesti la consecinte. In dragoste nu se rezuma totul doar la sex. Nu va limitati la asta, ca de aici pleaca toata treaba asta cu inselatul. Sau daca tii o fata sau la un baiat, gandeste-te inainte sa faci ceva. Si gandeste-te mai mult, si pune-te in locul celuilalt, si pune-te in locul tau dupa ce vei actiona, si vezi cum e.
Baietii si fetele inseala pentru ca nu invata, pentru ca nu au cultura, pentru ca nu citesc, pentru ca isi iau modele proaste etc. Toate acestea formeaza o anumita gandire. "Gandeste frumos ca sa traiesti frumos!"
Un om care gandeste stie sa se controleze si trece peste instinctele primitive si peste momentele de slabiciune dintr-o relatie.