| me_8399 a întrebat:

De ce baietii vor de la fete numai sex?
ei chiar nu vad si sufletul? se gandesc mereu la ei si nu la altii

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e adevarat. Doar baietii la o anumita varsta sunt mai interesati de sex decat de altceva. Apoi ei se maturizeaza si sexul devine un criteriu secundar in alegerea unei partenere. Si chiar la acea varsta, daca intalnesc fata potrivita, pot uita de obsesia pentru sex. Doar ca adesea fetele sunt prea grabite sa ajunga in pat si apoi se plang ca baiatul nu le vede sufletul. Pai lasa-l intai sa te cunoasca, sa te iubeasca si apoi ajungeti in pat.

cami
| cami a răspuns:

Eu nu-s de acord cu tine. Acei baieti, fie sunt niste mistocari, fie niste papa-lapte. Dar daca te referi intr-adevar la notiunea de "baiat", vei vedea ca multi sunt asa cum tu n-ai crede ca-ar fi.

| Parintele a răspuns:

Dar tu vezi sufletul? Prefer sa vad o vulva decat un suflet.

| stephie21 a răspuns:

Pentru ca unii baieti au creierul intre picioare!
PS: am spus unii, nu toti baietii... pentru ca mai sunt si baieti de buna credinta!

| Swabia a răspuns:

Gandesc... da`nu cu creierul! Ci cu acel "ceva"mai jos de buric! laughinglaughing

| afrodita17 a răspuns:

Si ce sa faca cu sufletul? laughing

| FearNoEvil a răspuns:

Pentru ca exista fete care le ofera totul prea repede. Si ei cred ca asa sunt toate. Cand vei mai creste vei vedea ca nu toti sunt asa. (Nu stiu cati ani ai, banuiesc ca nu mai mult de 16-17 ani). Ce e mai grav e ca majoritatea ganditi la fel despre baieti/barbati.

| dragosh a răspuns:

Eu nu vreau sex de la o fata, nu stiu cat de mult ma credeti sau nulaughing

| fluturashmulticolor a răspuns:

Mda.
sunt cam multi baieti doritoti doar de sex.intr-o relatie.
intotdeauna intreb asta :" daca am fi impreuna. dupa cat timp ai vrea sa ai cu mine o relatie sexuala?"
sau mai zic ca: "fara sa facem sex nu rezista relatia"

asa sunt ei.
au ajuns sa fie chiar dependenti.
de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți răspund cu altă întrebare: de ce generalizezi? Ai cunoscut toți băieții de pe planetă și ai ajuns la tipica concluzie ca toți vrem sex? Fii realistă! Pentru majoritatea băiețiilor contează și cu ce fată stau de vorbă. De exemplu, dacă știu că am în față o ușuratică (să nu-i spun altfel), în mod evident n-o să caut o relație mai lungă de-o noapte cu respectiva. Dar atunci când stau de vorbă cu alt gen de fată, situația de schimbă dramatic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In genere baietu vrea sex de la fata, dar aceasta e numai de la inceput si daca nu e satisfacut cauta alta si practic se primeste ca mereu cauta, adica se primeste un cerc vicios, si asa chestie sau intrebare e reala si adevarata, nu cred ca la femei adevarate le trebuie sa le vezi sufletul mai precis sa-l stii, ele stiu de ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti baieti vor numai sex dar daca nu incearca unele zic ca ei sunt prosti pentru ca ele cedau baiatului respectiv dar daca nu a insistat mai mult deci intr-un fel rau daca nu insisti rau daca insisti cine poate sa va inteleaga