| Narfundo a întrebat:

Cine e superios/a? Barbatul sau femeia?

Răspuns Câştigător
| SweetySweet a răspuns:

Barbatul e capul. Femeia e gatul.
Dupa cum stim gatul misca capul.

| Polomitreaci a răspuns (pentru SweetySweet):

Fara cap nu misca gatul.

| h3r a răspuns (pentru Polomitreaci):

Gâtul se mişcă şi fără cap...
Dar bineinţeles, nu e neaparat mai superior, asta sa fie clar.

30 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Teoretic sunt ambii egali

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Femeia si barbatul sunt egali.
*-*

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Femeii i-a zis: „Voi mări foarte mult suferinţa şi însărcinarea ta; cu durere vei naşte copii, şi dorinţele tale se vor ţine după bărbatul tău, iar el va stăpâni peste tine."
Geneza 3:16

| Polomitreaci a răspuns:

Suntem toti egali!

| ncruci??torul a răspuns:

Google fights spune ca barbatul.

| RainboyDash a răspuns:

Barbatul! Dumnezeu l-a creat pentru a fi superior femeii, el trebuie sa fie capul familiei ( asta nu inseamna ca are voie sa bata femeie din 5 in 5 minute )Si o dovedeste si faptul ca barbatul o penetreaza pe femeie nu invers.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainboyDash):

rolling on the floor

| Trolli a răspuns (pentru RainboyDash):

Hahaha! Esti funny.

| Ando1dul a răspuns:

Depinde de relatie.Mai sunt si femei care violeaza barbati laughing

| neutrino a răspuns:

Femeia.

| h3r a răspuns:

Ghici.

| dragos9234 a răspuns:

Daca te referi la putere barbatul este superior.
Daca te referi la altceva nu poti primi un raspuns concret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unul.Fiecare are meritul sau in plan general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deocamdata, tot barbatii sunt cu un pas in fata, dar tot mai multe au inceput sa avanseze pe plan profesional. Daca eram egali de la bun inceput, era alta viata. De ar disparea mentalitatea aia... ca prea comode sunt unele femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde sunt unele femei f. ambitioase care reusesc in viata ma refer la cele care au ceva in cap nu la panaramele care se vand pentru. nimic.
Oriunde te-ai uita in lumea asta o sa observi ca barbatii au venit cu marile idei cu sclipirile, dar nici femeile nu sunt mai prejos depinde de caracterul persoanei dar daca s-ar face un clasament vei observa ca fetele invata mai bine. pentru ca sunt ca procent mai multe decat baietii si mai ambitioase sa fim siceri ce baiat invata... numai un tocilar dereglat mintal.
In concluzie barbatii vin cu marile idei, iar femeile...

| blueheart a răspuns:

Amandoi sunt egali. Fiecare e superior intr-un domeniu. Barbatul-fizic, femeia-sentimental. Dar amandoi se completeaza si formeaza un intreg.

| Love4Music a răspuns:

Depinde de caracter

Răspuns utilizator avertizat
| Kennziiie a răspuns:

Femeia. (Părerea mea.)

| Mlov3u4ever a răspuns:

Suntem egali cu totii.

| Casica a răspuns:

Femeia.

| ŞtefanaTCK a răspuns:

Cum ai putea spune ca fiinta care are poseda darul aducerii pe lume al pruncilor este inferioara?

| Polomitreaci a răspuns (pentru ŞtefanaTCK):

Cine il implementeaza?
Raspuns: noi barbatii happy. Eu spun ca sunt egali.

| ŞtefanaTCK a răspuns (pentru Polomitreaci):

La fel spun si eu.
Raspunsul meu se referea doar la faptul ca majoritatea sunt tentati sa spuna ca femeia e inferioara barbatilor.
Nu e inferioara cum nu e nici superioara. Am fost toti creati ca sa ne completam ca piesele de puzzle. happy
Mitul Androginului sustine ideea egalitatii dintre cele doua sexe, precum si a nevoii de completare de la persoana de sex opus, fara de care nu putem forma un intreg. Fie ca admitem sau nu acest lucru. big grin

| Dytzu007 a răspuns:

Dupa parerea mea nimeni nu e superior nimanui.
Toti ar trebui sa avem aceleasi drepturihappy

| Singuratikaparasita a răspuns:

Ghici ....eu una zis nici unu toti suntem egali