| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand ascult anumite melodii, care imi amintesc de ex-ullaughing ma intristeaza?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Melodiile respective iti readuc in minte clipe minunate si poate ai vrea sa le retraiesti dar, instinctiv, intelegi ca nu se mai poate.
Realizezi ca nu poti da timpul inapoi si te apuca un soi de neputinta.Nu te nelinisti draga mea,se cheama maturizare si am trecut prin ea cu totii.
Uita-te in jur, cine nu vrea sa redevina copil(la scara mult largita)Numai ca nu se mai intristeaza nimeni, dar cu totii vorbim si ne amintim cu duiosie si tandrete de anii fericiti de cand eram copii.
O sa depasesti si tu starea asta si melodiile respective vor ajunge sa-ti aduca doar un zambet pe buze.De recunostiinta, pentru ca ai avut sansa sa fi trait acele clipe!

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu ai putut uita perioada cand ati fost impreuna. numai le asculta.

| Aceeasieu a răspuns:

Fetelor.nu ma mai afecteaza deloc.happy atat doar, sunt unele melodii ...care ma intristeaza, dar nici pe departe sa plang.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Şi eu sunt tot în aceeaşi situaţie crying Am unele melodii care când le ascult îmi aduc aminte de fost şi încep să plâng crying
Da, poate că melodiile alea te şi întristează dar probabil că şi tu încă te mai gândeşti la fost, el este încă în mintea ta şi încă n-ai reuşit să-l uiţi.Crede-mă că mie aşa mi se întâmplă. Când ascult unele melodii mai triste ca să zic aşa, prima persoană care îmi vine în minte e fostul meu crying

| alledawn a răspuns:

Inseamna ca inca il mai iubesti, ca inca mai tii la el si iti mai pasa. Cand asculti acele melodii, iti aduci aminte de el si de momentele frumoase pe care le-ati petrecut impreuna. E normal, daca inca il mai placi, dar trebuie sa treci mai departe. Daca totul s-a terminat, inseamna ca ati avut un motiv destul de bun sa puneti capat relatiei straight face

| nicu961 a răspuns:

Nu incerca sa eviti aceste melodii...Ca peste un anumit timp cind vei auzi piesa data va fi mai rau. Ascultale si cu timpul vei uita tot cea fost. SUCCES!