| viki1212 a întrebat:

De ce cand ii reprosez ceva iubitului meu si ma cert cu el il urasc, vreau sa nu il mai vad si dupa cateva minute ma gandesc la el, as vrea sa il sarut sa il strang in brate ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Oare relatia nu mai merge, sa am eu ceva?
Si mai este o problema, nu suporta sa ii pun intrebari, poate ca eu nu mi-am dat seama, dar el imi spune ca il prea controlez ii pun prea multe intrebari si il enerveaza lucrul acesta, oare de ce?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Se pare ca tu il cam cicalesti si acesta nu este un lucru bun.Mai mult se observa si o stare de gelozie care creiaza aceste stari. Tu il iubesti foarte mult de aceia treci foarte repede de la o stare la alta, nici el nu ar dori sa te supere dar numai tu il provoci. Cauta sa-l inconjori cu mai multa dragoste, evita sa îl aduci in situatia de a se comporta contrar vointei lui. Îti doresc sa fii iubita!

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da, ai tu ceva. De trebuie sa ii reprosezi si sa pui mereu intrebari cand raspunsurile le poti deduce si singura? De ce refuzi sa ai incredere in tine si in el si sa traiti armonios? Daca tot ce ii oferi o sa fie reprosuri, neincredere, certuri, intr-o zi va dori o viata mai frumoasa si primul pas va fi sa dispari tu din ea. Adapteaza-te, ca nu se schimba lumea dupa tine oricat te-ai agita.

| Mada a răspuns:

Pai... thinking Daca te gandesti la el dupa ce va`ti certat, nseamna ca tii mult la el. Daca nu suporta intrebarile inseamna ca are ceva de ascuns, mai ales daca isi reproseaza ca il controlezi.

| simona2010 a răspuns:

Poate are ceva de ascuns. Ar trebui sa vb cu el despre chestia asta dar nu cu cearta si reprosuri. Intreaba-l de ce se comporta asa. Si spune-i ce simti cu adevarat. pup:*

| annemarie_9916 a răspuns:

Eu am aceeasi problema si se rezolva de fiecare data cu un ''Imi pare rau.'' sau ''Te iubesc mult si nu stiu cum sa iti arat asta''. Tu te afli intr-o stare de nerabdare in lipsa lui (eu spun acu cea ce simt eu) si cand il vezi ai dori sa te faci grijulie incat incepi sa ii pui intrebari vezi si tu daca el suporta un styl de fata si incearca sa aprobezi is tu stilul ila (la mine functioneaza si suntem d vreo 5 luni impreuna). Succeswinking

| marius_6457 a răspuns:

VREAU SA NU IL MAI VAD ia gandeste-te de 2 ori si dupa aia ia o decizie daca nu l-ai mai vedea cateva zile rezisti daca nu il mai vezi 1luna 1an rezisti? asta am facut si eu numai vreau sa o vad si acum ce nu as da sa o am langa mine sa nu regreti toata viata dupa aia sa nu spui pacat ca ne-am iubit asa ca gandeste inainte de 2 ori