| nimicaici a întrebat:

De ce cand ne sarutam cu cineva tinem ochii inchisi? happy

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In sinea noastra, sarutul cu persoana iubita face parte dintr-o poveste frumoasa de dragoste, din visul nostru ascuns sa fim fericiti.
Inchidem ochii ca sa "furam" o clipa de vis din viata normala!happy

| ascovit a răspuns:

Pt. ca daca te sarui cu ochii deschisi, nu te mai concentrezi asa de mult la sarut. desi sunt persoane care saruta cu ochii inchisi:d

| Đϋffγ a răspuns:

Așa e mai romantic,face momentul mai frumos, mai magic, de neuitat love strucklove struck

| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu am citit ca daca te saruti cu uchii ichisi simtii toate emotiile amplificatehappy...si e mult mai placut

| greenish a răspuns:

Pentru ca cele mai frumoase momente le traim cu ochii inchisi happy

| Liquor a răspuns:

Pt ca te gandesti la ceea ce faci. Vrei sa simti doar ce se petrece acolo. Uiti de tot.love struck

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Inchidem ochii pentru a fi concentrati la sarut, nu la altceva.Cum s-a mai spus se amplifica celelalte simturi si in acest caz sarutul este mai intens si placut.

| cosminsilviu a răspuns:

Ia deschide ochii si vei vedea diferentawinking...cand te saruti ma refer

| DarkBlood32 a răspuns:

Pai imagineza-ti si tu cum este sa te saruti cu ochii deschisi? parca nu ar mai fi asa romantic, intens, profund, nu mai simti ca esti in basm, ar fi mai naspa cu ochii deschisi si de aceia tinem ochii inchisi. Este mai placut.

| AlecsaD a răspuns:

Traim momentulbatting eyelashes