| Sweet155 a întrebat:

De ce copii de 12 ani isi incep viata sexuala de la varsta asta? Funda promit!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Din cauza anturajului, a lipsei de comunicare intre copil si parinte.
Un parinte care nu discuta cu copilul despre riscurile inceperi vietii sexuale la asemenea varste nu decat de pierdut.
Apoi mas-media promoveza in mod excesiv sexualitatea.
Scoala nu ocupa de educatia lor sexuala, desi se impune.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din naivitate.Nu cunosc consecintele vietii sexuale inceputa la aceasta varsta.

| Liviu a răspuns:

Datorita cunoiasterihappy am putea spune datorita la prea multa informatie.Nu cred ca persoanele pe timpul lu raposatu aveau atatea cunostine despre educatie sexuala cat are un copil de 14 15 ani.Acum scrii pe google 'sex' si iti apare la rezultate de te ineci in ele la propriu happy Cum sa nu fie copilu curios cand doar despre asta aude?

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

Pentru ca au acces la multe mijloace de informare: internet, ziare etc. Iar unele informatii le trezesc interesul pentru sex, de la o varsta extrem de frageda. Se stie ca cei mici au tendinta de a-i imita pe ceilalti. Vazand acele filmulete in care adultii intretin relatii sexuale, ajung si ei sa isi doreasca sa faca asta. De ce? Din curiozitate, excitatie, tendinta de a imita comportamentul adultilor (lucru observat de altfel si la animale).

Răspuns utilizator avertizat
| CartoonN a răspuns:

Pentru ca au liber la informatii cu privire la orice subiect, inclusiv sexul.
Televiziunea si internetul strica tineretul laughing

| SadBoyForever a răspuns:

Eu am 22 de ani si sunt inca virgin, pur si simplu nu mi s-a ivit ocazia de a avea o prietena, eu unul nu ii inteleg, mai ales pe fete, deoarece mie unul mi se pare jenant ca unele fete nu mai sunt virgine desi au 14-16 ani sincer eu unul consider ca e cam jenant faptul ca unele fete nu ating varsta de 18 ani virgine, oricum e viata lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Schimbati modul de gandire...

| sweet22D a răspuns:

Din cauza prostiei.

| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Anturaj, inconstienta, lipsa atentiei parintilor care ar trebui sa ii educe si sa ii invete ce este normal sa ii preocupe la varsta lor.

| andelove a răspuns:

Depinde. unii o fac din cauza lipsei de afectiune din partea parintilor in general, acesta este motivul ascuns. baietii o fac motivati de anturaj"ca sa nu ramana prostul/virginul grupului" fetele din cauza afectiunii sau din curiozitate sau si mai rau, din cauza baiatului.

| Iulia200304 a răspuns:

Sunt multi copii care isi incep viata sexuala la acesta varsta. Eu cred ca este datorat hormonilor care de la aceasta varsta sunt mai activi... Unii nu se mai pot abtine, altii pe de alta parte si din cauza anturajului care ii schimba foarte mult! De exemplu: "Haide fa si tu..." "Noi toti am facut-o si tu nu. FA-O!"