| NoBigName a întrebat:

Deciii TPU, am o mica poveste si sper sa o cititi si sa imi dati cate o idee in ce as putea sa fac.
Este acest baiat de care a inceput sa imi placa...iar acum cateva luni si lui ii placea de mine (cel putin din spusele lui). Si a incercat sa imi demonstreze ca tine cu adevarat la mine insa mie imi era foarte greu sa il cred deoarece il stiam "smecheras" cu fetele. Dar intr-o zi l-am vazut plangand pe tema asta si chiar m-a atins la inimia. Tin sa mentionez ca el a zis ca ma place de 2 ani laughing dar nu a scos o vorba despre asta, am mai auzit recent niste vorbe de la prietenii lui cum ca ar fi adevarat.
Am fost cu el o perioada foarte scurta, dar ne-am despartit pentru ca am auzit unele vorbe de la o fata, cum ar fi ca s-a sarutat cu el intr-o seara (acea fata era si inca este indragostita de el). El mi-a zis ca era beat si ca ea a profitat de asta...dar mi-a fost greu sa cred.
Oricum "cica" am uitat de tot amandoi, iar dupa un timp...cand eram cu el si cu acea indragostita, m-a sarutat. Ea a vazut si a plecat iar eu am incercat sa o chem inapoi, dar el imi spunea sa o las' ca nu imi este prietena adevarata :\. Dupa a venit inapoi cand eu vorbeam cu el, bineinteles, excese de furie si toate. Iar eu vroiam sa plec acasa doar ca am ramas dupa colt...si am auzit cum el ii spunea ca ii pare rau si ca ce ar putea sa faca sa il ierte. Dupa cand au venit amandoi spre mine, i-a zis ca a glumit. Dupa cateva ore a venit la mine acasa si m-a intrebat de tot ce s-a intamplat si daca era trecator. Eu i-am zis ca "da" si ca nu vreau sa ma cert. Iar acum s-au aprins niste sentimente din nou si nu stiu ce sa fac. Daca mai tine la mine sau nu, iar daca ma duc la el o sa ma refuze? Precizez ca atunci cand a venit la mine, l-am intrebat de ce a facut toate astea iar el a zis ca ii este dor.
1. Ce sfaturi puteti sa imi dati in legatura cu asta?
2. Am facut bine ca l-am refuzat?
3. Credeti ca e mai bine sa uit tot din nou?

P.S: Fata aia indragostita inca se da pe langa el si incearca sa ramana cu el...dar tot timpul acesta refuza, sau este, dar pentru o perioada extrem de SCURTA. Iar acum observ ca ma evita baiatul.

4 răspunsuri:
| emag a răspuns:

Da, daca chiar vrea sa fie cu tine va insista

| shadow222 a răspuns:

1 lasa-l ca e smecheras a obs ca il placi si incearca sa profite de sentimentele tale 2 foarte bine ai facut din descriere deja ma enervase pe mine ca nu stia pe care sa o aleaga... 3 uita de el cauta pe altcineva serios tipu ala cauta doar tipe de care sa profite sentimental

| NoBigName explică (pentru shadow222):

Nu stiu, pentru ca inainte....nu-i dadeam nici un semn ca il plac sau ceva, pur si simplu eram prieteni si intr-o zi el a venit la mine si mi-a zis tot ce avea pe inima. De fapt ce vorbesc, ca inainte nu imi placea de el iar dupa ce a incercat si toate, m-a facut sa tin la el.

| shadow222 a răspuns (pentru NoBigName):

Ai grija oameni pot fi falsii... foarte falsi