| diana5556 a întrebat:

De ce de cateva zile ma dor sanii incontinuu? Durerile sunt ca acelea in timpul menstruatiei,dar nu am mentruatie, si nu sunt umflati sanii, doar continua sa ma doara de cateva zile dejasad

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur, in adolescenta durerea de sani apare din cauza ca acestia isi incep procesul de crestere. Deoarece se mareste volumul de tesut adipos, pielea care acopera sanul se intinde foarte tare, este intins continuu si destul de intens, ceea ce induce senzatia de durere. Este un proces cat se poate de"normal", insa nu intotdeauna placut si cu folos. Multa sanatate.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai specificat vârsta deci e posibil să fii în creștere și din acest motiv te dor sânii.

| diana5556 explică (pentru OnuOnulică):

17 ani am
insa pe linga durerile acestea ma simt si balonata, tot de citeva zile
mentionez ca am avut contact sexual, dar protejat, iar in loc de menstruatie am avut doar 2 zile de scurgeri maronii
ce poate fi cu mine?sad

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa nu te mai doara, pune pe mama ta sa pe prietenul tau sa-ti faca masaj la ei. Vei obseva ca dupa masajul facut de prietenul tau nu te vor mai durea sanii.

| Atlas33 a răspuns:

Cu siguranta cresc, stai linistita daca tot zici ca ai facut sex protejat..doar sa nu se fi rupt prezervativul?