| Tudor_Alexandra_1993 a întrebat:

Am si eu o problema. Am avut ciclu pe 25 iunie. Exact la 28 de zile. In ziua acea am avut contact sexual neprotejat. Am avut mult sange. ca in prima zi... numai ca dupa cateva ore nu am mai avut. Am sanii umflati..ma dor ovarele din cand in cand. ca de fiecare data. Mie ciclu imi venea cam la 33 de zile sau mai mult. Nu am greata nici pofte. Gravida nu cred ca sunt numai ca nu imi explic ciclul de o zi si durerile...E prima oara cand mi se intampla asa ceva,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gordinandreea99 a răspuns:

Nu ar fi rău sa faci un test de sarcina sau sa te duci la un control

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi la un consult ginecologic, ca aici nu vei primii raspunsuri avizate de specialisti, poti suspecta multe cauze, durerea aia de ovare nu apare asa peste noapte fara o cauză clară, ori ai racit la ovare, sînii sunt doar umflati sau te si dor? ca nu ai mentionat, deci o cauză a sinilor umflati sau tensionati cum se mai zice, ar putea fi si de la acel act sexual, deoarece după sex in organismul femeii se produc schimbări, dar ca sa aflii un diagnostic concret trebuie sa te consulte medicul ginecolog. Ce vârstă ai? multumesc.

| Tudor_Alexandra_1993 explică (pentru CristiDinBucuresti):

19 ani. Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 ani. Nu avem in minte un copil deocamdata. Eu vreau sa imi fac doar o idee... m-a speriat foarte mult menstruatia de o zi. Da sanii ma dor. chiar foarte mult. sa zicem ca e aceeasi durere ca la menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatiei mai devreme cu cateva zile se datoreaza unei dereglari hormonale care poate fi doar de moment, dar mai degraba se pare ca din cauza unei dereglari cvasi permanente, deoarece din descriere rezulta ca ciclul tau menstrual nu este unul REGULAT ( Mie ciclu imi venea cam la 33 de zile sau mai mult.). In cazul ciclurilor menstruale de tip NEREGULAT, nu se poate prevede lungimea ciclului si nici momentul exact de incepere/pornire a menstruatiei. Datorita faptului ca simptomele premenstruale sunt prezente si se manifesta ca si in cazurile anterioare, precedente, menstruatia se va porni in mod absolut sigur zilele urmatoare. Sexul intretinut in aceasta perioada a ciclului menstrual nu poate produce absolut nicio schimbare in desfasurarea actualului ciclului menstrual. Multa sanatate!

| untu a răspuns:

Cati ani aveti? V-ati casatorit? Mergeti la medicul ginecolog sa va consulte! Nu mai intrebati aici pe TPU!

| AndreyAndrey7 a răspuns:

Ce-ti mai Place shaormaaa cu de toatee laughing