| catsuqi a întrebat:

In 2019 vorbeam cu un baiat si imi placea extrem de mult de el, i-am dat ghost de vreo 2 ori dar tot am luat legatura si am inceput sa vorbim pe internet, ne cunosteam de cand eram mici, dar m-am mutat intr-un oras mai mare. I-am zis ca-mi place de el dar m-a refuzat pentru ca nu avea de gand sa aiba o relatie la distanta. Anul asta a venit sa ne vedem, ca prieteni si i-a placut extrem de mult de mine incat s-a mutat aici, dar eu nu am mai simtit la fel cum am simtit prima oara, dar tot am fost de acord sa fim intr-o relatie deoarece e un baiat foarte bun, respectuos si loial. Nu as vrea sa renunt la el pentru ca ne intelegem foarte mine si imi place cum e ca persoana si stiu ca ar merge undeva relatia pentru ca e foarte implicat, dar nu simt ca il iubesc. Ce pot sa fac?

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Iubirile imposibile starnesc cele mai intense sentinente.De aceea ai simtit foarte intens cand el spunea ca nu vrea relatie la distanta. Daca l- ai parasi si l- ai vedea cu alta cel mai pribabil ai avea din nou sentimente intense. Daca e baiat bun si te iubeste mai bine marjta- te cu el si lasa himerele.

| RAY a răspuns:

Nu ești atrasa de fizic de el, îl vezi ca pe un frate, e dovedi asta, prieteni din copilărie dezvolta o iubire frățeasca chiar si când Ajung la maturitate, daca nu simți atracție nu te compromite ca nu are rost, stai cu unu fata de care simți atracție fizica, lasă povestea cu sau iubit toată viata, tu încă ești total neexperimentata sexual, trebuie sa iubești, sa suferi, sa simți placere sexuala, sa iți trăiești viata

| catsuqi explică (pentru RAY):

De cand aveam 13 ani ne stim, eram doar impreuna in generala, doar din priviri ne cunosteam, era in alta clasa si n aveam nicio tangenta cu el. am iesit o data afara, acum am 20 si el 21. In 2019 eram foarte atrasa fizic de el si imi placea mult cum arata, dar prietena mea cea mai buna pe moment, ca sa uit de el, a bagat multa raca, stii cum fac fetele, hyping up si daca nu merge ii dau in cap la baiat sa fie intr o lumina proasta

| RAY a răspuns (pentru catsuqi):

Si acum numai simți atracție /

| catsuqi explică (pentru RAY):

Nu chiar, desi arata mult mai bine ca inainte. Fosta prietena i-a cam bagat bete in roate, spunand ca e gras ca e urat etc. doar ca sa uit de el, desi eu il vedeam atractiv, a reusit sa ma faca sa nu l mai vad

| Apokales a răspuns:

Dragostea se duce, iubirea se duce si ea daca nu investesti nimic in relatie. Tot ce poti face acum este sa il respecti si sa-l intelegi. De altfel poti sa ii dai papucii, decizia ta.

| catsuqi explică (pentru Apokales):

Cel mai important intr o relatie mi se pare respectul, ascultasem pe yt 2 oameni varstnici de 80 de ani care au fost impreuna de tineri, iar ce i-au tinut inflacarati a fost respectul pe care l au avut unul fata de celalalt.

Răspuns utilizator avertizat
| LostForForever a răspuns:

Când vei găsi pe băiatul pe care îl iubești cu adevărată cu el ce se va întâmpla?

Eu știu răspunsul dar te las sa văd dacă ești sinceră măcar cu tine.

| catsuqi explică (pentru LostForForever):

Cand l-oi gasi, o sa am ceva construit probabil cu baiatul de acum, si tind sa fiu foarte loiala si sa nu ma uit in parti. Nu vreau sa stric nimic, pentru ca de multe ori persoana pe care o iubesti din start, nu e chiar potrivita, e doar pofta inimii cum s-ar zice, nu ceva de viitor, cine stie. Eu cred ca, cu timpul, putem ajunge ceva frumos chiar daca nu a inceput pe un drum lin, stiind cat de devotat e ca persoana si cat timp si atentie si iubire imi acorda. N as da asta la schimb pentru nimic in lume, o apreciez din toata inima, sper doar ca e o perioada de a mea pentru ca oricum lately ive been empty pe orice plan, doar sper sa se aseze toate la locul lor i guess

| LostForForever a răspuns (pentru catsuqi):

Așa sa fie ))))