| Spartan117 a întrebat:

De ce e greu cu fetele nu vine totul de la sine
ps:in zilele noastre fetele nu te mai plac pentru ceea ce esti

14 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Nu doar cu fetele e greu, nimic nu vine de la sine.
Fetele nu te mai plac pentru ceea ce esti? Dar ce esti? Ti-ai pus vreodata intrebarea?!
Bine, fiecare stie ca e "ceva", foarte bun, baieti si fete la o lalta.Prea multi(e) asteapta insa sa vada ceilalti asta.
Daca vrei sa fii apreciat pentru ceea ce esti, trebuie sa-ti dai seama ce esti si ca nu vine nimic de la sine. Apoi sa actionezi in consecinta, sa fii tu si sa faci simtit faptul ca esti "cineva".
Ai pus o poza cu un bmw(cu litera mica din motive "obiective", cine stie cunoaste) la avatar. Tu ce esti? Vezi, vrei sa fii ceea ce se "cere", nu tu, asa ca nu ai motive sa te plangi.
Banii, faima si restul vin ca urmare a ceea ce suntem. Putini inteleg asta insa, mai ales in Romania.Si cum banii se pot face cum se pot face, iar "faima" e cu totul altceva, se pleaca de la efecte, nu de la "cauza" in cazul aprecierii oamenilor, lucru total gresit.
Vrei sa fii apreciat pentru ceea ce esti? Fii cineva, fii tu (asta inseamna de fapt "cineva") si o sa fii apreciat pentru ceea ce esti, garantat.Nu de toti, evident. Dar aceia nu conteaza...

P. S.
Acum am vazut un raspuns de-al tau, il pun.

Spartan117 a răspuns:
Fata visurilor mele are par brunet ochi caprui si sa aiba un corp perfect

Tu pentru ce apreciezi?!big grin
Lasa bmw-ul! Ce cauti tu o sa simta o atractie fatala pentru... tine!winking

| nobody_9468 a răspuns:

Fetele nu te mai plac pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce aistraight face. O parte din noi, da!
Uneori se intampla ca fata sa fie din pura coincidenta cu el, iar cand vede ca omu' mai are si "ceva" in buzunar{cu toate ca poate fi al tatalui acel "ceva"} e si mai binewinking.
Viata e nedreapta de cele mai multe ori, insa in secolul 21 totu' e pe bani, din pacate{pentru unii}, din fericire{pentru altii}.

Bafta.

| shtephie a răspuns:

Nu toate fetele sunt pe interes!
Yo apreciez un baiat pentru inteligenta si caracterul sau happy

| Stefania a răspuns:

Eu cand plac(iubesc)un baiat, faca asta pentru ca imi place ceea ce ehappy

| Miha a răspuns:

Sunt fata si stiu ceti zic
fetele sunt infumurate sunt mereu cu nasu p sus si vor sa fie intotdeauna in centrul atentie prin orice mijloace!
dar asta nu inseamna ca noi nu putem iubi o persoana pentru interiortongue
asa sunt fetele mai greu de convinstongue
app dar pentru noi iubirea nu consta in 2-3 zile pentru noi consta in ani si de aceea suntem atente la ce alegemtongue

| ~p!$iii~ a răspuns:

Hai ca nu'i chiar asahappy Eu sunt fta si imi iubesc prietenul pentru ceea ce este, nu pentru cum se imbraca sau ce adidasi de firma poarta, ori daca are vreun cont in bancahappy Asa e unele sunt atrase de lucrurile materiale, dar nu toatehappy Nu totul vine de la sine cu ftele pentru ca nu suntem impresionate doar de vorbe, vrem faptul dupa un simplu"te iubesc"big grin

| PurpleLadybug a răspuns:

De fapt sunt foarte multe fete care apreciaza un baiat dupa ceea ce este, in schimb, sunt sub nasul vostru, dar voi n'aveti ochi pentru ele, le preferatei pe cele care va baga cel mai putin in seama, care va jignesc "in gluma" si care stau cu voi cateva zile, va fac sa va indragostiti, iar apoi va fac sa suferiti. Vezi... cam asa faceti si voi cu fetele care chiar tin la voi... dar asta ehappy oricum, stii si tu ca nu toate fetele unt la fel, asa cum nici toti baietii nu sunt trasi la xerox

take carepeace sign

Răspuns utilizator avertizat
| oanna_7222 a răspuns:

Nu toate fetele sunt asa... unele fete fac asemene gesturi probabil pentru ca nu au incredere in baieti si prefera sa se foloseasca decat sa iubeasca si sa fie ranite...eu prefer sa iubesc un baiat pentru ceea ce este el nu pentru ceea ce are, daca prietenul meu ar ajunge un cersetor cu siguranta nu m`as schimba cu nimic fata de el. si nu sunt aberatii. Daca sti sa cauti si ai rabdare poti sa iti gasesti fata visurilor.

| englezuc a răspuns:

Un singur lucru e sigur. intre **** si bani femeile nu pot sa aleaga

| Lαααα a răspuns:

Si eos fata...si sincer apreciez baiatu pentru ceea ce e nu toate fetele sunt la fel...gasesteo pe aia potrivita.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te vad ca ai bani vin ca furnicile la tine au pretentii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce baietii asteapta mereu o fata de treaba, iar atunci cand gasesc o trateaza ca si cand ar fi una din acea multime de fete..., pentru ca "stiu" ei mai bine ca asa sunt toate fetele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Florin Iceman laughing Ai dreptate.

Daca tu spui... eu nu spun nimic.
Mai ai de cautat, invatat. Cum vrei tu happy