| Mario1994 a întrebat:

De ce e necesar sa ai un iubit? Cand parintii te intreaba, gen de ce nu ai iubit, trebuie sa te casatoresti si sa faci copii. Dar de ce e necesar lucru asta? Eu nu sunt pregatita, simt nevoie de multa libertate si sa fac ce vreau. Sunt singura care e in situatia asta?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e gandirea omului de a trai in viata sa stea cu cineva si sa nu sufere, nu esti singura eu ma numar printre cei care nu doreste o relatie din cauza trecutului si viitorul lasa de dorit la cum e lumea in zilele actuale. Le zici ca ai timp in viata sa iti gasesti sau alta varianta ar fi sa zici ca mai bine libera decat sa am parte de unul care ma trimite la produs.

| Mario1994 explică (pentru mgtow):

Ai mare dreptate. De ce sa le fac pe plac la ai mei ca sa ma casatoresc? Cand eu am 25 de ani si nu ma pot bucura de viata? happy Nu inteleg chestia asta la cum gandesc oamenii.

| mgtow a răspuns (pentru Mario1994):

Mai bine nu te casatoresti, cand nimeresti pe cineva stai impreuna si cand nu merge treaba bagajul, se economisesc bani de divort si drum pierdut pe la avocati si magistratura. Am un vechi coleg de munca care si-a gasit o frantuzoaica el fiind spaniol si nu s-a casatorit cu ea pentru ca nu are incredere in caz de divort sa nu isi piarda apartamentul dar are 2 fete mici si e fericit necasatorit.

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Asa a evoluat societatea, religia impunea monogamia, iar societatea a adoptat asta, barbati mereu au vrut sa opreasca sexualitatea femei, astfel au inventat monogamia si sclavismul femeilor = daca iti facea 2, 3 copii te facea masina de facut copii atat, servitoare, tu fi femeie, fi independenta de barbat, vezi de o cariera

| cuvant a răspuns:

Mai sunt fete/femei in aceeasi situatie. Nu te grabi daca nu simti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o foarte mare masura dorinta de a procrea, de a deveni mama, depinde de varsta la care ai ajuns. NU este stabilita o anumita varsta, care sa fie una ''batuta-n cuie'' care sa reprezinte momentul ''optim'' de a deveni mama. Traieste-ti viata asa cum crezi tu de cuviinta si NU asa cum incearca altii sa ti-o traseze conform principiilor lor. Multa sanatate!

| Plato a răspuns:

La un moment dat, n-o sa-ti placa singuratatea atat de mult, iar atunci s-ar putea sa fie mai dificil, daca lasi prea mult timp sa treaca.
Imi pare rau sa vad ca relatia e asociata lipsirii de libertate, ce imagine proasta trebuie sa ai...

| Emma30555 a răspuns:

Nu este necesar, fa ce simti tu, nu conteaza parera lumii, oamenii sunt indoctrinati sa fie intr-un fel, asa ne impune societatea, sa avem prejudecati si sa fim cu turma. In realitate trebuue sa descoperim noi calea, sa facem ce simtim ca ne aduce fericirea, de aia sunt atatia oameni frustrati, pentru ca fac totul pentru aparente si uita cine sunt ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ești singura.trebuie sa iei aminte că timpul trece și poate mai târziu va fi mai greu sa găsești ceea ce vrei.profita cat încă ești tânără și frumoasă sa găsești pe cineva tanar și frumos. poti avea libertate și bucurie alaturi de partenerul de viață. uneori mintea noastră trăiește în înșelare...

| mariuscdrz a răspuns:

Daca te îndrăgostești de un baiat, ce faci?