| Conyk a întrebat:

De ce e prostituția e ilegala daca site-urile sunt pline de anunțuri de genul? Practic e totul la vedere. Chiar imi spunea mai demult una că șeful poliției care o fi fost ăla, venea mereu la ea

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Guvernul nu e in stare sa bage o lege de impozitare la astea, cativa oameni sa le caute online prin anunturi si sa vina politia peste ele, le prinde cu evaziune fiscala le baga la munca sa vezi cum fac autostrazi si spitale moderne, nu la folosit gaura in interes financiar.

| Violleta2022 a răspuns:

Prostitutia este intr-adevar ilegala in mai toate statele europene, inclusiv Romania.
Site-urile acelea sunt straine, nu romanesti!
Iar cele care sunt facute de romani, sunt tinute in america sau alte state, fiindca politia cibernetica ii depisteaza si-i inchide.

| doctorandus a răspuns:

Prostitutia e doar contraventie, nu infractiune. Le da amenzi pe care ele nu le platesc niciodata.

| J0B0MAT a răspuns:

E ilegală ca să ia polițiștii bani pentru a nu denunța ilegalitatea.

| SG1995 a răspuns:

Să-i zică careva Jasminei că publi24 e pe server românesc și că în multe state Europene e legală prostituția într - o anumită formă.

| mdc98 a răspuns:

Nu am auzit asa vreodata ca prostitutia sa fie ilegala. Ilegal e faptul doar ca unele din ele nu platesc taxe si impozite dupa serviciile prestate.

| fishpstnebunu a răspuns:

Deci hai sa ti zic o vorba
Eu sunt veteran aici unde stau, varsta mea nu conteaza, vad cazuri in fiecare zi de fete cum isi pierd inocenta si devin prostituate asa ca nu mai pune intrebari ce nu si au rostul, lasa fetele sa mi produca bani