| anonim_4396 a întrebat:

De ce este lumea asa de obsedata de "sex"? De ce baietii si fetele se gandesc numai la "sex"?
De ce fetele de 14 ani sunt dornice de sex? La 14 ani! De ce daca vorbesti cu o fata / baiat, prima intrebare a prietenilor este : "te-ai culcat cu ea/el?"
Oare mai sunt baieti si fete in generatia asta de gunoi, care vor o relatie serioasa si sincera?! Si nu sa se culce deja cu partenerul dupa 2-3 ore de vorba si dupa pa.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,din cauza pubertati
2, ca se maturiseaza mai repede ca baieti, desi incep sa aiba dorinta sexuala mai devreme din cauza evolutei umane, acelasi lucru e si la o specie poligama, dovada ca omul nu e monogam
3, sincer nu cred ca exista fete serioase doar fete care profita de baieti nu ma refer material, si pur simplu au o satisfacere in a isi bate joc de x apoi trec la urmatorul
nici baieti seriosi nu prea exista, asta e natura umana, nu e o generatie noua, pur simplu noi acum ne dezvaluim adevarata natura a noastra dupa secole in care am ascunso de frica religiei, societati azi suntem cu adevarat noi https://www.youtube.com/watch?v=Y1iNs1qmba0

| mihai69 a răspuns:

1. De ce nu?!? Nu mai trăim în Evul mediu, nu?
2. Pentru că în corpul lor e o explozie hormonală și asta e reacția naturală a organismului.
3. Cu siguranță.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

1. Anii 1900 este evul mediu?, nu?
2. Deci sa inteleg ca din 2000 in sus a aparut aceasta explozie hormonala, corect?! Ca pana in 2000, nu a fost.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

1. în materie de sex, da.
2. nu, era și atunci, da' n-aveți voi habar, pentru că nu se vorbea deschis despre asta. Dar dacă reușești să convingi o persoană trecută de 50 de ani să îți vorbească despre adolescența sa, o să constați că erau cam aceleași porniri și dorințe. Poate nu de la 14, ci de pe la 15 - 16 ani, dar asta ține de scăderea vârstei de maturizare sexuală în timp.

| SG1995 a răspuns:

"De ce este lumea asa de obsedata de "sex"? De ce baietii si fetele se gandesc numai la "sex"?

De ce fetele de 14 ani sunt dornice de sex? La 14 ani! De ce daca vorbesti cu o fata / baiat, prima intrebare a prietenilor este : "te-ai culcat cu ea/el?"

De ce, din cauza hormoniilor. La 14 ani, e normal sa te gandesti la asta, atunci apar anumit curiozitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În trecut acest subiect nu era așa 'accesibil', dar asta nu înseamnă că sex-ul nu se practica. Acum adolescenți se exprimă liber și spun ce vor. Nu-și limitează vocabularul sau comportamentul, nu sunt 'comuni'. Doar pentru că majoritatea adolescenților se manifestă și exprimă diferit față cei din trecut asta nu înseamnă că toți fac așa. Oricum, fiecare om este diferit și unic în felul lui, fiecare cu gânduri și personalitate diferită. Depinde de principiile și valorile fiecăruia. Unii vor ceva trecător alții nu. Poți găsi persoana care să te facă să vrei ceva stabil în perioada în care voiai ceva trecător.

| JustStitch a răspuns:

Sincer, mai sunt persoane care nu cauta doar sex ci mai degraba o relatie serioasa, si il cunosc pe respectivul, eu sunt, eu sunt acela care cauta o relatie serioasa si pentru mine sexul poate sa astepte

| DrGoogle a răspuns:

Din cauza alimentatiei din ziua de azi plina de hormoni, toti au libidoul crescut laughing

| GHoST013 a răspuns:

Nu este prima intrebare asta neaparat.
Este si o chestie de curiozitate, nefiind un subiect tabu si fiind discutat foarte mult multi au curiozitate si isi pun intrebarea: Cum o fii?
Oameni care vor relatie serioasa sunt sigur dar de asemenea orice generatie are si exceptiile ei.

| anonim_4396 explică (pentru GHoST013):

Parintii nostri de ce puteau sa steie cuminti? De ce?

| GHoST013 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca toate generatiile au avut si exceptiile lor doar ca pe vremea parintilor nostri chestiile astea nu se aflau, ramaneau mai putin mediatizate. Acum cu internetul se poate afla mai repede orice informatie si se mediatizeaza orice.
Nu inteleg de ce esti asa contra sexului?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine te-a păcălit că erau „cuminți"?!? Dacă ai ști câte prostii făceam noi în tinerețe, te-ai lua de cap!

Răspuns utilizator avertizat