| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. As vrea sa vorbesc cu voi despre fetele si relatiile din ziua de astazi.
Observ ca multe fete sunt atrase de baietii "rai", ca sa zic asa, si isi fac relatii care dureaza maxim 2-3 luni. De ce?
Sunt genul de baiat care si-ar dori o relatie serioasa. Am 20 de ani, am un loc de munca si mi-as dori sa pot fi cu cineva, insa se pare ca lumea din ziua de azi e total diferita fata de cum era acum cativa ani.
Sunt mereu sigur pe mine cand vorbesc cu cineva, sunt ingrijit, imi place cum arat si felul in care ma imbrac. Mai pe scurt, am o siguranta foarte mare pe mine si stiu ceea ce vreau. Insa, se pare ca unele fete din ziua de astazi sunt mai atrase de baietii care vorbesc cu "ce faci fa", "sa mor eu", etc.
Nu fumez, iar alcool beau doar ocazional.
Loc de munca? Lucrez in robotica, masini automate si semi-automate. Am o situatie financiara destul de buna. Spun lucrurile astea despre mine deoarece am vazut ca multi pun baza pe asta, cu toate ca nu astea ar trebui sa fie criteriile dupa care ar trebui sa ai o relatie.

Unii mi-au spus ca sunt prost pentru ca caut o relatie serioasa si ca ar trebui sa caut relatii scurte si sa imi fac de cap, ca sa ma bucur de viata. Insa asta nu e viziunea mea, cel putin mie nu mi se pare asta iubire...
Cunosc multe fete care au mers cu astfel de baieti. Insa, dupa ce s-au despartit, intra in continuare in astfel de relatii toxice si chestia asta nu o pot intelege cat e lumea si pamantul. Vezi ca suferi, atunci de ce continui sa faci acelasi lucru de n ori?
De ce sunt unele fete asa? Sau cel putin de ce judeca inainte de a vorbi cu ele? Sunt convins ca sunt multe persoane care ar merita sa aiba pe cineva langa ei, ca sa ii iubeasca, insa nu au, din cauza a ceea ce am spus mai sus.

Oare in lumea asta chiar atat de mult cer? Chiar e imposibil sa mai existe fete care sa isi doreasca astfel de relatii?
Motivul pentru care nu vreau sa ma bag in astfel de relatii toxice e copilaria pe care am avut-o. Mama mea a fugit de acasa cand aveam 11 ani. De atunci, am incercat cu tatal meu sa ne descurcam, iar acum o ducem foarte bine amandoi. Insa mi-am pus mana pe inima si am jurat sa nu ranesc inima cuiva niciodata, deoarece stiu cum e sa te paraseasca cineva si sa iti doresti sa fii iubit.

Doar caut o iubire sincera... Chiar e mult ce cer?

Spuneti-va parerea. Si nu, nu as vrea sa devin un badboy doar pentru a avea o prietena pe o perioada scurta. Vreau sa fiu eu, si sunt sigur pe mine ca fac ceea ce trebuie. Poate trebuie sa astept, habar nu am. Poate astea nu mai sunt criteriile lumii in care traim, poate acum e altcumva. Ce parere aveti?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca pui problema incorect!
De ce pierzi timpul incercand sa aflii ce-i in capul unor pitipoance, care cauta numai golanasi si cocalari?
De ce nu te preocupa gasirea unei fete cuminti, care este interesata la carte, de scoala, de facultate, de vizita la biblioteca, nu de cluburi si puburi?
Vrei o relaie cu o fata cuminte, o realtie serioasa si de durata? atunci cauta-ti fata in locurile "cuminti" ca acolo unde te uiti acum, nu este evident locul potribit gasirii acestor fete, odata ce vezi numai pitzipoance peste tot.

| sierra1 a răspuns:

"imi place cum arat si felul in care ma imbrac... Nu fumez, iar alcool beau doar ocazional... Am o situatie financiara destul de buna. "

și ce număr de telefon ziceai că ai?

| DieterBortscher a răspuns (pentru sierra1):

Iti spun sincer, nu mi se pare ok ca o relatie sa fie posibila dupa chestiile astea, insa daca asta se cere, am zis si informatiile astea.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

In primul rand vreau sa te felicit pentru modul in care gandesti, nu multi de varsta noastra o fac ( am 23 ). Stau si eu si ma intreb acelasi lucru ca si tine, ce naiba pot sa vada la un un asemenea om. Am patit o chestie interesanta si o s-o zic pe scurt : Lucrez in armata si cand eram intr-un mars am intrat intr-un magazin cu inca cativa colegi ( aveam arme la noi, casti, eram cu tot echipamentul pe noi ) si ne-am comportat ca "ultimii golani" ( vorba unor babe ) si la final o fata care era in magazin mi-a dat nr ei de telefon ( si acu nu pot sa inteleg de ce ). Chestia e ca in viata de zi cu zi nu sunt cum sunt la munca. Oricum cei de felul nostru sunt dezavantajati in perioada asta a vietii ca na, ele cauta ceva cu mai multa adrenalina si distractie. Dupa ce le vine mintea la cap cauta ceva stabil. Inca odata respect pentru modul in care gandestisi vezi lucrurile

| alexalx1234 a răspuns:

Nu cred că găsești. Sunt atrase de bad boys și tot ele să plâng. Sunt complet de acord cu Benny09. Doar banul contează în ziua de azi. Un bărbat simplu, dar iubitor mereu va suferi pentru că în ziua de azi iubirea adevărată e moartă...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele fete sunt atrase de așa ziși "băieți răi" deoarece ele vor ceva mai palpitant și sunt atrase de attudinea lor, dar după un timp o mare parte dintre acești baieți ajung să le dezamăgească iar în cele din urmă aceste fete vor căuta o relație serioasă tot cu un "good boy". happy
Aceasta e părerea mea.

| Musca88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaaa iti si imaginezi cat de mult o sa-l iubeasca pe "good boy" acum la 30 de ani dupa cate relatii au avut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt bărbat. Ai mare dreptate în cele scrise, în general sexul feminin este greu de înțeles. Deși am 30 ani, însă nici până în ziua de azi nu am reușit să înțeleg sexul feminin.

-dacă nu le bagi în seamă, ești gay
-dacă le bagi prea mult în seamă, ești obsedat
- Dacă nu înșeli și nu umbli cu altele, ești ciudat.
- Dacă înșeli și umbli cu altele, ești curvar.

Acum cine să mai înțeleagă femeile? Până nici ele nu știu ce vor și unele numai se plâng "că nu sunt iubite", ca nu primesc atenție din partea partenerului pe care-l au. Însă pe lumea asta sunt bărbați care ar putea oferii toată iubirea posibilă, numai că ele se uită numai la acei bărbați, cum zici tu, "Bad Boy". Bărbați care de multe ori le mai și bate, iar ele stau ca proastele crezând că stând pe lângă un "Bad Boy" se simt protejate și în siguranță. Dar nici să stai lângă o gorilă care nu numai că îți mută ție fălcile, dar mută și falca altora pe stradă.
Un bărbat simplu, cu un loc de munca simplu care ar putea oferii toată atenția lor, ele nu vor sa îl bage în seama.
Ele prefera bărbații "răi" care le bate, le vorbește vulgar, le înșeală, apoi se plâng că sunt înșelate și abuzate și atunci când ne caracterizează pe noi (bărbații), mereu ne va băga pe toți în aceeași oală. În viziunea femeilor toți suntem niște însetați după sex care, atunci când vorbim cu ele, își imaginează că vrem numai sex de la ele în rest nimic. Si suntem niște bețivi, toți. Că nu suntem în stare să ne gospodărim singuri și, cum zicea fosta, "dacă nu era femeia să ne îngrijească, noi (bărbații) eram morți de mult." Eram cât pe ce să îi lipesc una peste ochi, dar m-am abținut.
Vezi Doamne, pentru ele suntem niște terminați care știm numai gunoiul să ducem și să bem bere în fața televizorului.

Însă ele resping bărbatul care si-ar dori o relație serioasă cu ele, un om simplu și de casă, în schimb acceptă pe cel care numai urmărește să le tragă clopotele și apoi la revedere. Chiar acum ceva timp era o întrebare pe TPU referitor la asta. Apoi se plâng că sunt înșelate, ca sunt rănite. Dar bărbatul care și-ar dori o relație serioasa, pe el de ce nu îl bagă nimeni în seama? De ce toate aleg numai "Bad Boys", un om simplu nu? Chiar și eu aștept un răspuns din partea femeilor.

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era una aici pe forum care m-a luat la înjurături pentru simplul fapt că i-am explicat că nu toți bărbații sunt la fel. Tot noi suntem vinovați că ele umblă doar după bani...

| TraianIImperator a răspuns (pentru anonim_4396):

Site-ul ăsta te poate ajuta foarte mult să înțelegi:
https://artaseductiei.ro/

| GraniniCuPiersica a răspuns:

No sawuma no life bro -_-

Sincer ești un om de nota 10+ ai tot respectul meu cu Adevărată numai bine frate ai grija de tine

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ce dragut e modul tau de a privi iubirea!
Oricum. Sunt si fete care vor o relatie serioasa, doar ca slabe sanse sa gasesti una acum. Majoritatea oamenilor la 20 de ani vor sa se distreze, nu sunt asa de maturi ca tine. Insa stai linistit, vei gasi 100% pe cineva potrivit pentru tine.

| vodami92 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti frumos cu o fata! nu vulgar! ca daca faci asta! te-ai ars! numai vorbeste cu tine toata viata!

| TraianIImperator a răspuns:

Cum te comporți cu fetele pe care le placi? Poți să le faci să râdă? Pari disperat în interacțiunea cu ele: le propui des să vă intâlniți sau încerci să le faci mereu pe plac, încercând să le anticipezi nevoile înainte să deschidă gura? Ști să flirtezi? Dacă nu ști, asta este problema. Băieții răi au acea "vrăjeală" pe care majoritatea băieților "buni" nu o au. Aceștia din urmă încearcă să se împrietenească mai întâi cu ființele iubite, făcând aproape orice pentru a le câștiga atenția. Chestia bună este că și ei pot să învețe cum să flirteze, ba chiar mai bine decât băieții răi.

| DieterBortscher a răspuns (pentru TraianIImperator):

Cum te comporți cu fetele pe care le placi?
-Am o reputatie foarte buna printre foarte multi cunoscuti. Ma comport exact asa cum trebuie cu o fata.
Poți să le faci să râdă?
-Da
Pari disperat în interacțiunea cu ele: le propui des să vă intâlniți sau încerci să le faci mereu pe plac, încercând să le anticipezi nevoile înainte să deschidă gura?
-Disperat nu. Nu propun des sa ma intalnesc. Nu incerc sa anticipez ceea ce au nevoie, dar incerc sa le fac mereu pe plac.
Ști să flirtezi?
-Da. Insa nu filtrez exagerat, doar uneori, in unele momente.
Aceștia din urmă încearcă să se împrietenească mai întâi cu ființele iubite, făcând aproape orice pentru a le câștiga atenția.
-Asta mi se pare o prostie. Cine te vrea, oricum iti ofera atentia de care ai nevoie. Nu trebuie sa iesi in evidenta.

Si de arta seductiei stiu de cativa ani. Mi se pare foarte robotic ceea ce spune el. Nu zic ca nu zice bine, dar te face sa nu fi tu insuti. Te transforma intr-o persoana diferita, falsa.

| TraianIImperator a răspuns (pentru DieterBortscher):

Te ajută doar să evoluezi, să îți îmbunătățești personalitatea, nu să devi ceea ce nu ești, chiar spune că nu este bine asta. Trebuie să le faci interesate de tine, să arăți că te deosebești de turmă. Poți să îi scrii, de altfel. Mie mi-a răspuns și mi-a trimis articolele potrivite pentru problema mea.

| faranumeok77 a răspuns:

Am inceput sa plang. esti genial