| anonim_4396 a întrebat:

De ce evita baietii timizi fetele pe care le plac? ce poate sa faca fata?

6 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Tocmai de aia..ca sunt timizi...mie cel putin mi-e frica sa-i spun unei fete ca o iubesc din cauza reactiei..nu stiu cum va reactiona, sa nu ma fac de ras, sa zica : vai tu chiar ai crezut ca te plac si alea alea.te faci de ras...mai bine o lasi pe ea sa vezi daca face vreun pas si apoi iti dai drumul sa vorbesti cu ea..sunt cam smechere fetele astea.te flateaza sa zic asa sa te faca sa te indragostesti de ele si dupa isi bat joc de tine..de aia nu prea mai am incredere in elewinking

| GabiArian22 a răspuns:

Pur si simplu daca baiatul e timid si nu are acel gram de tupeu necesar pentru a aborda o fata sau se pierde cand este pus in situatia de a vorbi fata in fata cu fata respectiva nu prea ai ce face. Poate pur si simplu e genul care se pierde usor si ii este frica de reactia ta.
Parerea mea este ca ar trebui tu sa preiei initiativa sa ii arati ca si tu il placi pentru a nu ii mai fi frica sa vorbeasca cu tine anumite lucruri.Incearca sa il faci sa se deschida in fata ta si sa iti spuna daca te place sau nu.Deci daca el nu are curajul sa iti spuna nu inseamna ca nu te place asa ca vorbeste tu cu el fii tu cea care face primul pas

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Din cauza timiditatii, multi baieti, chiar si fete, evita persoana pe care o plac de frica de anumite chestii, desi nu li se intampla nimic.
Atunci cand o/un fata/baiat place pe cineva si e timid si il evita, si persoana respectiva stie ce simte, se poate sa intre in discutii cu el, sa-i mai taie din frica pe care o are. Si treptat fiecare vor prinde curaj si totul va fi bine

| neutrino a răspuns:

Din acest motiv exista banci pentru fiecare!

| h3r a răspuns:

Cam puțini mamă, cam puțini...
Totuși, le este frică să nu fie dezamăgiți.

| stefan5999 a răspuns:

Pai cum sa-ti spun pentru ca se tem sa zica cv gresit si nu stiu cum sa vorbeasca cu o fata + sunt foarte emotionati funda?