| mpw a întrebat:

De ce femeile nu au incredere niciodata in barbati? ..si sigur ele sunt mai vinovate ca un barbat

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Noteaza o exceptie, eu am incredere in sotul meu, o incredere deplina si calma.Si el,la fel.
Nu tin sa sustin ca (,) cu o floare se face primavara,dar generalizezi si nu e bine.
E adevarat ca de cate ori cunoastem o persoana,tindem sa-i oferim mult credit si ne trezim dezamagiti,inselati in sperantele noastre,motiv pentru care,mai apoi,ne umplem de o neincredere totala.
Dar intotdeauna conteaza cat de repede iti este permis sa intri in sufletul si mintea celuilalt,cat de mult te lasa sa il cunosti,ce-ti spune si iti demonstreaza prin comportamentul si cuvintele lui.
Si,cu incredere in mintea si judecata ta,poti aprecia cata incredere ii poti oferi.
Nu generaliza, atat femeile, cat si barbatii sunt plini de pacate, dar intotdeauna exista cineva in care te poti increde pana la sfarsit.
Ajunge sa-l gasesti si aici, depinde numai de tine!

| whatevernvm a răspuns:

Nu generaliza. Nu toate femeile nu au incredere in barbati ..si de unde ai tras tu concluzia ca ele sunt mai vinovate decat barbatii? In ce sens?

| EmaS a răspuns:

Ca sa primesti trebuie sa oferi.O relatie buna se bazeaza pe dragoste, incredere, reciprocitate, respect, sinceritate si pe inca multe alte sentimente.Sigur ca iti doresti sa ai incredere oarba in partener si sa fie reciproc sentimentul. Iti doresti de asemenea intelegere si libertate, fara constrangeri, gelozie si prejudecati. Iti doresti o relatie perfecta, de aceea dai, ca sa primesti!

| mpw explică:

Nu e vb de mosto e vb de maturitate sunt destul de mare si am intanlit o multime de femei si toate la fel si la unele chiar le place sa fie mintite dar unele mint cat 10 barbati la un loc traiesc din minciuna

| raluk27 a răspuns:

Pentru ca barbatii mint mai mult decat femeile.

| Ina93 a răspuns:

Intrebarea asta si-o pune fie care baiat..pai poate au dar poate nu vio aratam ca dupa sa nu ne luati la misto sau cu vrajeli.ce crezi la chestia asta te`ai gandit?

| hitman112 a răspuns:

Hotu tot de hot se teme! Sper sa intelegi ce spun.

| GheNsS a răspuns:

Stai ca vad aici o revolta feminia laughing Acum depinde de fiecare femeie, sa stii ca nu trebuie sa le condamni pe toate, iar la partea cu,, vinovate,, da intr-adevar in cele mai multe cazuti si ele gresesc, sunt tot feluri de inpocrizi ca femeile inseala pentru sentimente nu pentru sex laughing ...Bn asta eu spui cui vrei. Orcum asta nu inseamna ca femeie pe care o iubesti trebuie sa o condamni ca poate n-are nicio vina.