| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile se excita mai incet ca barbati?
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

De fapt, nu e vorba ca s-ar excita mai incet.La[unele] femei, si spun din proprie experienta, e mai mult treaba de psihic.In timpul actului, multe nu se implica si psihic si emotional, astfel ca in loc sa traiasca senzatiile si placerea, se gandesc de unde-s petele de pe tavan, cu ce se imbraca maine, daca din pozitia respectiva i se vede fundul urat, daca are sanii mici, etc.Depinde foarte mult si de partener daca reuseste sa o faca sa iasa din starea aia, sa uite de complexe si sa se implice.

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Pentru ca femeile sunt mai timide, mai sensibile.

| Derye a răspuns:

Mai greu nu mai incet.

| Pacala a răspuns:

Roxana are perfecta dreptate. Plus, ca o femeie sa se excite si sa ajunga si la orgasm trebuie, pe langa ce spune Roxana, si un partener care sa se priceapa si la sex, si la preludii happy A, si mai ales, trebuie ca ambii parteneri sa fie maturi, sa nu aiba nici un fel de retineri in patutz si sa se cunoasca bine din punct de vedere intim.

| Miauti a răspuns:

Ce ma!? cred ca barbatii se excit mai incet decat femeile

| Pedala a răspuns:

Pentru ca esti un idiot. In mare parte depinde de tine ca barbat

| paramore a răspuns:

Pentru ca sntm mai delicate

| cataaa a răspuns:

Si femeile se pot excita usor, totul e sa stii cum si ce sa faci sa o exciti :p

| Decebal a răspuns:

Din cauza ca barbatul e posesorul, iar femeia e jertfa( din cauza ca barbatul e chitaristul iar femeia o simpla chitara) happy

| luvieere a răspuns:

Pentru că atunci când poţi avea bomboane pe gratis, ţi se face poftă mai rarhee hee