| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile sunt mai atrase de telenovele/filme de dragoste decât bărbații?

Credeți că bărbații nu pot avea fantezii romantice?

Răspuns Câştigător
| popescuhertz a răspuns:

Este posibil ca femeile să fie mai atrase de telenovele/filme de dragoste decât bărbații din cauza diferențelor de gen. De exemplu, femeile pot fi mai interesate de relații și emoții, în timp ce bărbații pot fi mai atrași de acțiune și aventură. De asemenea, femeile pot avea tendința de a se identifica mai ușor cu personajele feminine din telenovele/filme de dragoste, care au relații complexe și probleme emoționale similare cu ale lor.

Acest lucru nu înseamnă însă că bărbații nu pot avea fantezii romantice sau că nu sunt atrași de relații și emoții. Fiecare persoană are propriile preferințe și interese, indiferent de gen.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca romantismul este un apanaj feminin.
Femeile de pe Venus,barbatii de pe Marte,exista o diferenta de atitudine in gandire si sentimentalism,nu?
Bineinteles ca si barbatii au fantezii romantice altfel nu s-ar fi nascut atat de multe genii masculine romantice,o marturiseste literatura si arta universala,in general.
Dar romantismul este un apanaj feminin,categoric!
Craciun fericit, vesel, linistit, plin de zambet! Si-ti trimit si-o raza de soare greceasca, sa te bucure...alt cadou n-am, desi stiu ca ai fost cuminte!♥

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Mulțumesc! ❤
Crăciun fericit!?

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fericit.
Ai simtul umorului, am observat.
happy

| darrio2007 a răspuns:

Iar vii cu o concluzie ciudată. Si barbatii avem fantezii romantice.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Acum fiecare are stereotipurile și credințele lui ciudate, nu? laughing Eu chiar cred (știu că poate nu e ceva sănătos/sau și real, dar dacă eu în capul ăsta așa cred, așa cred) că bărbații nu au fantezii romantice. laughing Te pui tu cu credința și mintea omului?! laughing

| blackann a răspuns:

Dar daca te uiti la telenovele nu reiese ca ai fantezii romantice, ci ca te plictisesti rau si iti plac mizeriile siropoase cu scenarii ieftine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alta care cauta barbati emotionali si telenovelisti laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am proprii demoni, de ce aș mai vrea încă un membru în familie bătăuș sau macho?

Nu că oricum chiar vreau să mai aduc pe cineva în familia mea. E suficient de traumatizantă conviețuirea cu mine și cu familia dată de God. După asta zic pas.

Dar da, chiar am o curiozitate dacă ar exista bărbați care se uită la telenovele. Și care le-ar savura. Și bărbații plâng câteodată, era o vorbă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca tot zici ca esti solida cred ca te-ai potrivi cu un pizdificat din asta, tu barbatul, el femeia rolling on the floor
Acum sunt numai cupluri din astea, vad peste tot, ea da ordine, el mielusel ascultator ca de nu si-o ia in freza laughing
E la mine in cartier un cuplu, el e tovaras cu mine, el un sfrijit al dreacu de 1, 5m, ea solida, cu trasaturi masculine si par pe maini laughing