| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeti ca sunt femeile (printre care si eu) atrase de barbatii care detin puterea? In afara de situatia materiala.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeile vor să fie dominate, nu în sensul de a fi umile și supuse. Vor să fie protejate și iubite cu pasiune și intensitate, înțelese, prețuite, respectate, au nevoie de încredere și fidelitate. Un băiat nu poate să-i ofere asta unei femei, pentru că este încă în perioada în care își descoperă personalitatea și o dezvoltă. Un bărbat are principii și valori, un bărbat știe cine este, ce vrea și ce poate să ofere. Femeile au nevoie de siguranță și stabilitate. Femeia vrea să simtă că are un bărbat lângă ea. Poate pare că pentru o femeie ceea mai bună decizie este să aleagă bărbatul calm și calculat, dar cred că fiecare femeie în adâncul sufletului ei vrea să aibă parte de o poveste interesantă și palpitantă. Un bărbat cuminte nu-i poate oferi asta unei femei, ceea ce poate el oferi, ea consideră monoton. Un bărbat cuminte nu emană pericol și mister. Femeia alege bărbatul care emană ceea ce vrea să aibă parte într-o relație. Femeia are nevoie de cineva cu un caracter puternic pe care se poate baza, care luptă împreună cu ea pentru a construi ceva împreună. O femeie vrea un bărbat puternic mental, pentru că acesta îi transmite că este capabil să-i îndeplinească nevoile și cerințele. Femeia vrea să simtă că bărbatul poate să îi facă față și nu se intimidează de puterea ei interioară (sunt bărbați în devenire care îi intimidează femeile puternice și independente). Un bărbat puternic fizic și mental poate îndura obstacolele vieții, femeia are nevoie de un bărbat care nu va ceva la primul obstacol.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Incredibil,deci un barbat care castiga la loto dintr o data devina el mare protector si poseda tot felul de calitati ca e încredere și fidelitate, principii și valori, pasiune și intensitate, înțelese, prețuite, respectate, au nevoie de încredere și fidelitate, astea sunt vrajeli ieftine

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Un bărbat poate să ofere mult mai multe lucruri, dar tot ce am enumerat că vrea o femeie să aibă un bărbat, NU înseamnă iubire! Iubirea nu este despre ce dețin, ce îți voi oferi, cine sunt și cine voi deveni, cât și ce fac pentru tine, ce cuvinte folosesc la adresa ta.

O femeie care vrea ca partenerul ei să fie așa cum și la proiectat, arată că este rațională și își dorește să aibă garanția că partenerul va face lucrurile să se întâmple așa cum și le dorește.

Cu trecerea timpului, oamenii care sunt într-o asemenea relație, conștientizează că nu pot respecta scenariul dorit de partener/ ă, nu pot fi rezultatul fizic al cerințelor cerute de parter/ ă. În momentul în care partenerul/ partenera nu mai oferă ceea ce s-a cerut inițial, apar reproșurile și acuzele. Oamenii se distanțează pentru că nu le-au mai fost alimentate dorințele cu promisiuni, promisiuni ce n-au ajuns realitate. O iubire care moare înseamnă că nu a fost niciodată reală, ci înseamnă doar că a fost o iluzie bine construită pe baza unor criterii, promisiuni, și nevoi.

" Dragostea este mai mult decât un simplu sentiment, este o alegere, alegerea de a iubi, si aceasta alegere aduce și o responsabilitate. Ai responsabilitatea de a proteja persoana iubită, de a-i oferi timpul tău, timpul este cel mai important lucru care se poate oferi într-o relație de mare apropiere, nu lucrurile materiale. Dragostea nu caută interesul său, dragostea nu se răzbună, dragostea nu se va mânia, de rău pe nimeni nu va vorbi, dragostea nu se va lăuda, de mândrie nu se va umfla, folosul ei nu va căuta, dragostea mereu va lupta, până la capăt mereu va răbda, dragostea caută interesul persoanei iubite, dragostea este a renunța la tine și a te dărui persoanei iubite. Dragostea nu va invidia, de ce e rău nu se va bucura, greșeala o va acoperi, să facă rău nu se va gândi, va ceda totul, va nădăjdui, dragostea să sufere va ști, de aceea niciodată nu va muri." - Scris de cineva aici, ca răspuns la o întrebare adresată de cineva. Aceea persoană a spus că aceste cuvinte au fost extrase din Biblie.

Dacă vrei o relație trecătoare poți să încerci să fii ceea ce vrea o femeie, dar pentru adevărata iubire nu te schimbi / pregătești, te schimbă ea într-o persoană mai bună.

Știi când ai întâlnit acea persoană când vei simți acea chimie, conexiune, scânteie, compatibilitate, atracție fizică, atracție sexuală, acele sentimente intense și profunde.

Iubirea este un carusel al emoțiilor, al sentimentelor și al trăirilor.

Înțeleg că ți-ai dori ca oamenii să ceară să se îndrăgostească și să fie iubiți de persoana de care se îndrăgostesc, dar oamenii cer ca partenerul să fie așa cum își doresc, de parcă partenerul este un obiect.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow ce lung roman, ce ofera o femeie? tu vorbesti de iubire laughing cu mine? totul e doar interes bre nu iubire, e vorba de sex =banii, mai pe scurt noi vrem sex voi vreti banii nostri, restul sunt povesti in care nici voi nu credeti, radeti cand va cititi basmele laughing

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Femeia îi oferă bărbatului ce vrea și bărbatul îi femeii ce își dorește. Se creează un schimb de nevoi îndeplinite, promisiuni rostite și cerințe bifate. Nu doar femeile au nevoie de bani, ci și bărbații. Cu toți avem nevoie de banii pentru a plăti mâncarea, chiria, ustensile casnice, hainele, călătoriile, educația etc. Banii sunt o alegere, dar unele femei aleg să îi irosească pe cosmetice, genți, pantofi, haine, coafură etc. Problema nu este că femeile își cumpără ce își doresc, dar unele își cumpără prea mult din lucrurile pe care deja le au, unele cumpărând pe banii partenerului.

Bărbații fac sex cu diferite femei pentru a-și umple golurile din suflet. Au nevoie de momente trecătoare care să le ofere impresia că sunt doriți pe termen lung, au nevoie de atenție și afecțiune, chiar dacă aceasta durează câteva minute.

Oamenii nu sunt obiecte în mai multe exemplare. Oamenii nu au caracterul la fel. Doar pentru că sunt femei care au interese care ție nu-ți plac, asta nu înseamnă că trebuie să le atribui tuturor femeilor aceste interese.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt povesti de adormit fraieri care cred in femei

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cu această atitudine te protejezi de femeile care ar putea să te rănească prin interesele ascunse, pentru care ar face orice să și le îndeplinească, dar alegând să te protejezi de femei, există posibilitatea să excluzi femeile care chiar merită apreciate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti amuzanta laughing

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In afara de situatia materiala sunt scuze ridicole ca mine care sunt atras de o babuta care are vila, da dintr o data am simtit fluturi in stomac cand am vazut o ca isi facea vila, barbati cred ca voi le iubiti, ce fraieri

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Foarte simplu. Daca stai pe lângă un om puternic te simti puternic. Cu asta am spus tot