| Yamx a întrebat:

Credeti ca barbatii sunt mai uituci decat femeile?

7 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Sunt mai pasivi, nu neapărat uituci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,de obicei nu sunt mai uituci, ci mai neglijenti, mai nepasatori.Depinde de fiecare barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile au un spirit mai ascutit, mai tare decat cel al barbatilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod cert! laughing
Barbatii uita repede ce tare isi iubeau femeile cand le-au cunoscut, pe cand femeile nu uita toata viata sa le scoata ochii pentru asta rolling on the floor

| Annim a răspuns:

Depinde ce fel de memorare : de exemplu o femeie memoreaza mai bine in timpul unei conversatii. (in convorbiri nu va intrece nimeni ) Noi barbatii mai putin avem calitati comunicative de aceea uneori uitam de promisiuni. femeile uita mai usor amintirile neplacute (aveti avantaj in dragoste big grin ) iar barbatii pe cele placute, MOTIVUL nu a fost demonstrat nici stiintific nici psihologic. Studiul din marea britanie a demonstrat ca femeile au o memorie relativ mai buna decit a barbatilor, reusind mai rapid sa reactulizeze amintirile insa nu poti lua 4000-5000 de oameni si sa-ti faci de aici concluzie. Mereu voi fetele faceti comparatie intre barbati si femei nu e nimeni mai Priceput in arta vietii, ceea ce avem noi nu aveti voi, ceea ce aveti voi nu avem noi SI DOAR ATIThappy.

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Asta tine de fiecare.

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Asta tine de fiecare..Adica unii sunt mai uituci... unii nu!