| Bojica96 a întrebat:

De ce femeile sunt mai infidele decât bărbații și de ce ele sunt totodată mai prefăcute și mai mincinoase în comparație cu bărbații?

7 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Părerea mea este ca bărbații înșeala mai des. Dar cred ca nu putem generaliza. Este doar percepția noastră. Eu fiind femeie am observat în timp, în anturajul meu ca bărbații au tendința sa însele mai des. Dar fiind femeie este posibil sa fiu subiectiva și de fapt tine de om nu de sex feminin sau masculin. Un alt lucru pe care l am observat este ca bărbații sunt iertați mai ușor când înșeala pe când femeile sunt mai condamnate. Oricum în concluzie vreau sa zic ca nu exista a înșela pentru ca oamenii nu ne aparțin niciodată, oamenii sunt liberi. Important este sa nu ne facă sa suferim mai mult decât e cazul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natura feminina tinde sa fie mai manipulativã deoarece spre deosebire de noi este mai slaba fizic cel putin, si unele sunt infidele pentru ca pot imagineazati ca fetele au zeci de tipi care umbla dupa ele, si alti sute pe Facebook sau Instagram
Alta ar fi deoarece sunt conduse de emotii inaintea ratiunii, ele decid pe baza cum se simt in acel moment.

Dar trebuie sa accepti asta e natura femininã, asa ca sa stii o femeie pleaca, te inseala, isi bate joc de tine doar daca tu ii permiti sa facã asta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate man

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ele cauta un barbat matur care nu se simte ofensat de prefacatoriile ei, sau minciunile si care nu ii este neaparat fidel. Care o provoacã sa stie, ca ea are de pierdut nu el.

| munteanuionvictor a răspuns:

Doar o parte din femei sunt așa.

| ShamelessQboy a răspuns:

Aiurea, ce intrebare e asta?
Toti bărbați stim ca suntem mai infidel decat femeile, majoritatea vor sa le **** pe toate care le plac si iubita lor sa fie o virgină!
Hai sa nu fim ipocriți!

| aurgrigor8 a răspuns:

Doresc să te contrazic....afirmația ta nu este adevărată și bărbați dar și femei sunt infideli/infidele însă nu toate femeile sunt la fel