| Rienmedire a întrebat:

Buna! Credeti ca femeile sunt mai mature? Nu neaparat in comparatie cu barbatii. asa in general.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand vorbesti de femei, nu e logică comparatia?
Deci cu barbati?
Mai exista si alti indivizi cu alt sex?
Maturi si imaturi exista in ambele sexe. Depinde de varsta.

| sabin89 a răspuns:

Când eu spun că sunt mai înalt, trebuie să spun "mai înalt decât cine". Altfel nu are sens acel "mai". La fel e și cu "matur". Nu poți să spui că femeile sunt mai mature decât vreun animal oarecare, nu? E clar că numai cu bărbații le putem compara. În privința asta, eu nu aș spune nici că sunt mai naive, nici că sunt mai mature. Balanța este sensibil echilibrată la capitolul ăsta. Părerea mea.

| Simpatic a răspuns:

Da, femeile sunt mai mature decat barbatii chiar la modul general.
Dar maturitatea lor se refera in primul si primul rand din punct de vedere biologic, hormonal si ce mai vreti, femeile sunt structurate sa poata naste copii.
Despre maturitate psihica, unele sunt mai mature ca barbatii altele nu sunt!

Insa nu toate sunt mature psihic, daca era asa nu ajungeau unele prostite de inculti cu 8 clase, duse la produs in tari straine, pe vrajeala de asta ieftina ca aia au firma de curierat acolo, sau spalatorie sau nu stiu ce afacere.

Lasandu-le la o parte pe meltencile de mai sus, celelalte femei care au cap chiar se descurca in viata si fie ocupa functii de conducere pe la stat sau mari societati fie stiu sa isi poarte de grija, stiu sa fie mame stiu ce sa faca cu viata lor etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu in comparație cu bărbații atunci decât cine sa fie mai mature?

| Frank51 a răspuns:

În general sunt mai mature decât bărbații, cred eu din cauză că au instincte maternale.

| johnnny123 a răspuns:

Haide să reformulăm întrebarea, dar cu alte substantive și adjective:

Credeți că vidrele sunt mai mari? Nu neapărat în comparație cu veverițele. așa în general.

Ți se pare că are vreun sens?

| LordCristobal a răspuns:

Da,femeile se maturizează mai repede si sunt asa copilaroase precum barbatii.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Este dovedit stiintific ca femeile se maturizeaza cu 2 ani mai devreme de cat bărbații.