| gddfgdfgbdfgdf a întrebat:

De ce fetele cuminți se uită după băieții răi și băieții răi după fete cuminți? Nu ar fi mai normal ca o fată cuminte să-și aleagă un băiat cuminte și o fată rea un băiat la fel? Nu credeți că ar fi mai frumoasă o relație așa? Răii cu relele, fetele bune cu ăia buni happy

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Problema e ca nu noi alegem ceea ce ne atrage sexual,fetele simt atractie fata de uni baieti in functie de ciclul lor si de atractivitatea acelui baiat,daca acel baiat e frumos isi garantez eu ca si daca e timid va avea parte de fete,in fapt fetelor le plac barbati frumosi,inalti, voce groasa, brate musculoase acesti indivizi sunt programati de natura sa fie mai violenti, populari, comici sa fie in centrul atentiei pai normal ca multe fete vor sa fie cu ei, repet o fata intr-o singura luna poate alege 2 baieti cu 2 personalitati complet difrite si aspecte diferte, asta din cauza ciclului, la ovulatie simt nevoia de sex cu un barbat frumos la menstruatie simt nevoia unui baiat cuminte, desi femeile sunt complicate si complexe, eu isi garantez ca indiferent de personlitate, statut social daca esti frumos te vor place fetele
http://scms.machteamsoft.ro/......i-bani.jpg

| Violleta2022 a răspuns:

Numai proastele merg dupa baietii rai, cele care au ceva in cap, se va uita intotdeauna numai dupa baieti buni.

| Drimmero a răspuns:

Nesperat ai pus punctul pe i,, in mare parte ai cam zis adevarul... bravo, Coquino, hai ca se poate!

| Drimmero a răspuns:

Nu mai fii salbatica... fii si tu om ca toti oamenii, stiu ca societatea asta iti e antipatica, dar tu chiar nu ai cum sa te opui/
Injura-ma, putin ma atinge pe mine undeva, ma atinge si stii unde, asa ca fapt divers, daca intelegi aluzia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt o fata cuminte si vreau sa am alaturi tot un baiat cuminte. A te uita dupa un tip e una, sa-ti alegi unul e altceva.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu cand isi cumperi o haina o cumperi ca sa nu fi dezbracata sau ca sa arate bine pe tine? cand cumperi un telefon alegi oare telefonul doar pentru ce ai nevoie sau alegi in functie de grupul social /marca?
daca mergi pe strada si vezi o coada nu te intrebi inconstient da de ce sunt asa multi acolo, e daca aia ar vrea un lucru fi sigura ca si tu l-ai vrea, ce vreau sa spun e ca nu noi alegem, peste 90% din actiunile noastre sunt strict emotionale de cand ne trezim pana ne culcam,repetam rutina zilnica,cand apare un baiat frumos in fata ta creierasul tau elibereaza dopamina asta nu determini tu asta, cand isi este foame nu tu determini sau asta sau sete, repet omul isi alege partenerul inconstient, irational, emotional

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu sunt fire introspectiva, ceea ce ma face sa analizez si persoanele din jurul meu. Poate sa fie baiatul foarte frumos, inteligent, ce vrei tu, daca eu consider ca nu ne potrivim, aia e. Ai dreptate ca ne indragostim involuntar, dar asta nu inseamna ca nu poti sa analizezi anumite lucruri la acea persoana si sa constientizezi daca e sau nu compatibila cu tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand te indragostesti numai gandesti rational,ca astia care stau in cort afara dupa iphone,sau cei care frumeaza, bea, repet involuntar facem multe chesti determinate de mintea noastra emotionala, degeaba il placi pe x ca e bun, inteligent daca ti scarba sal privesti

| Aleeeela a răspuns:

Ne dorim băieți răi fiindcă cei cuminți sunt plictisitori ( parerea de adolescenta ), după pe la 20 de ani dorim unul cuminte.

| Aleeeela a răspuns:

La inceput nu ne dorim. După când dorim sa facem o familie ar fi mai ușor cu un băiat cuminte care te asculta, sfătuiește și sprijină. Un băiat rau ar putea apărea probleme pe parcurs(băutură, bătaie, etc...)

| Aleeeela a răspuns:

La Cum vorbești. PoTu bate la pariu ca ești barbat. Deci de unde știi tu ce își dorește o femeie? Sunt foarte curioasa. Ăsta e părerea mea. Eu as dori un băiat cuminte lângă. Nu unul de la mănăstire. Dar unu care este de acord cu poziția egala în cuplu

| Aleeeela a răspuns:

Nici eu, în momentul de fata nu mi'ar plăcea un flescait care dacă vede ca ești un pic supărată sa începa sa'și ceara scuze și tot așa. Ca e super enervant. Am vornit cu unul asa. Si la 6 luni i'am trimis mesaj din plictiseala si deja credea ca ne"am impacat. Și unul care e cu coloana vertebrala și știe sa te facă sa razi fără sa fie un caine plouat.e mai tentanr. Dar când o femeie vrea sa se așează la case ei e mai ușor cu unul cuminte care nu știe Cum sa'ți facă pe plac.

| Aleeeela a răspuns:

Ești fata. Deci ești ca una "de'a nostra". Poate te dai Sfânta Da vreo același lucru. Cred ca orice femeie vrea sa fie în centrul atenției unui barbat. Nu neapărat scale. Ca nu suntem în nu știu ce secol. Dar un barbat care sa aibă ideea de egal în cuplu. Nu înțeleg de ce ești revotată pe acest gen de femei. Eu am tot respectul pentru ele ca știu sa prosteasca un barbat.e viața lor. Nu cred ca trebuie sa aruncam cu pietre. Eu mă refeream ca un băiat cuminte e mai doritor sa se căsătorească, sa aibă copii nu neapărat sa aibă bani și sa fie sclav laughing. Un băiat rau dorește sa se distreze sîn cred ca un copil la el ar fi un coșmar.

| Aleeeela a răspuns:

Dacă te deranjează atât de tare ca ești fata fa schimbare de sex. Și draga fiecare și'a spus parerea doar tu judeci și te crezi peste toți. Nu înțeleg ce tot victimizezi barbatul. Dacă sta "in lanturi" e pentru ca'i place. Sunt bărbați care le place sa fie dominați, alți sa domine. Eu nu cred ca dacă "ai prostit "un barbat e irelevant. Nu e nici de pus în practica. Plus. as avea sa"ți pun o întrebare personala... ti"a suflat vre'o una barbatul ca așa pare. La câtă ura ai pe femeile de genul ăsta laughing laughing

| Maria3802 a răspuns:

Buna! Uite care e chestia...
De obicei nu exista fete cuminti si fete rele! Exista fete neintelese,timide si fete mai indraznete care stiu ce vor de la viata,care stiu cum sa se distreze!
Ei bine,aceste fete "cuminti" cauta baieti mai rai tocmai pentru a le dezmorti putin,pentru a le face sa traiasca cu adevarat si pentru a se impune in fata lor. Simt nevoia de acel sentiment puternic de autoritate din partea barbatului de langa ele. Vor sa se simta protejate si sa se simta cat mai libere fata de acestia. Pe cand fetele "rele" simt din contra, nevoia de baieti mai timizi, mai "buni" pentru a-i manipula, pentru ca ele, cum am spus si la inceput sunt bazate pe ele si stiu cat pot si ce pot! De aceea vor niste mici sclavi pe care sa-i manipuleze si sa se distreze cu ei.
Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| 12365478902580 a răspuns:

Exemplu : tu esti o fata rea si esti cu un baiat cuminte. Daca va iubiti reciproc, acel băiat te poate cuminți sau inversul tu sa il faci rău.
Si nu contează ce fel de persoana esti. Principalul iubire sa fie. Restul e zgomot de fundal.
Sper ca te-am ajutat, scumpic